Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Kava

  • <
  • E
  • T
  • K
  • N
  • R
  • L
  • P
  • >

09:00 BBC loodussari. Meie erilised loomad *

"Superkangelased. Rotte peetakse haiguste kandjateks, aga Tansaania teadlased on õpetanud rotte leidma tuberkuloosihaigeid patsiente ja maamiine. Inglismaal kasutatakse tuhkrute paindlikkust selleks, et keerulistesse kohtadesse juhtmeid panna. "

09:55 Dokumentaalfilm. Kolmanda Reichi viimased saladused 6/6*

"Hitleri arhitekt. Albert Speer oli Hitleri arhitekt, ehitaja ja relvastusminister, kes natside ideoloogia kivisse ja betooni valas ning vastutas Saksamaa tohutu relvatööstuse eest. Ometi suutis ta luua endale ""hea natsi"" maine. Kuid arhitekt polnud sugugi nii süütu kõrvalseisja. Saksamaa, 2011."

10:45 Baaria (Itaalia, Prantsusmaa, 2009)*

"Tegemist on Giuseppe Tornatore suurejoonelise meistriteosega, mis läbi elu ja armastuse jutustab vaatajatele loo ühest talupoegade perekonnast, kes elavad ja töötavad juba mitmendat põlvkonda väikses Sitsiilia linnas Bagherias. Reþissöör Giuseppe Tornatore. Osades Francesco Scianna, Margareth Mad?, Raoul Bova."

15:00 Pühapäevatee*

Räägime hooaja lõpetamisest, saate kordustest suvel, anname kaasa omapoolsed head soovid ja pakume kuulata väikest kontserti meie saates esinenud lauljatelt. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi. │ Kontsert: 1. Väino Puura, Siis, kui sirel valge õide lööb 2. Anne Adams, Sa oled mu järv 3. Jaan Arder, Kodu ja ristikhein 4. Erich Krieger, Järv leegib eha paistel 5. Ervin Lillepea, Vanaema aed 6. Siiri Känd, Õnne mosaiik 7. Mait Maltis, Saaremaa rannal 8. Karl Madis, Elukarneval 9. Marju Länik, Ma lähen jälle tulle 10. Andres Ots, Õhus on kõike 11. Silvi Vrait, Teisel pool tänavat seal 12. Heidy Tamme, Võta mind lehtede varju │

15:45 Terve tervis*

Hambaarst Meeme Mõttus räägib hammaste korrigeerimisest ilma breketiteta. Räägime peamistest mürgistusjuhtumitest ja õpime neid ära hoidma. Kutsume inimesi Eesti Reumaliidu 15. Käimispäevale. Saadet juhib autor Riina Reiman-Männiste.

16:15 Draamaseriaal. Armuleek 260/304*

"Aleksandrile teatatakse, et põlenud autos oli tema poeg Oleg. Tamara on kindel, et Svetlanal on psüühiline häire. Rita mängib hullumeelset. Ta juurde kutsutakse psühhiaater. Raadiost kuuleb Galina, pankur Oleg Davõdovi matustest."

17:00 Draamaseriaal. Armuleek 261/304*

"Linnakalmistul toimuvad Olegi matused. Oleg on kindel, kuni teda peetakse hukkunuks, on Davõdovite perekond väljaspool ohtu. Psühhiaater on kindel - Rita üksnes teeskleb hullumeelsust. Kinnituseks saadetakse Romanenko kliinikusse. Sveta väidab, et ta tuppa sisenes Oleg."

17:45 Draamaseriaal. Armuleek 262/304*

"Keegi ei usu, et Sveta nägi tõesti öösel Olegi. Arvate ka, et ma olen hull? Aleksander on veendunud, et Svetat hirmutas öösel purjus Robert, kuid valvekaamera pilt ei kinnita seda. Oleg teatab Galinale, et tahab koju minna. Galina soovitab enne helistada."

19:30 Kultuurimeeter*

Energia avastuskeskuse uus tegu ja nägu vanas elektrijaamas Tallinnas, Põhja puiesteel. Teejuhiks teaduskeskuse juhataja Kertu Saks. Saatejuht Maris Johannes.

20:15 Ameerika eestlased. Idarannik 6/13*

"Connecticuti osariigis New Haveni linna lähedal on psühholoogia-psühhiaatria professor Jaak Rakfeldti pere ilus ja mugav, suur ja uus kodu. Milline on ameerika eestlaste kodu stiil? Oma kodu unelmatest Ameerikas. Rein Linask on Põhja-Ameerika Eesti skaudistaabi ülem. Kauaks eesti skautlust Ameerikasse jätkub? Reinu abikaasa Linda kogu oma elu matemaatika ja loodusloo õpetaja olnud. Ometi oli ta 9 aastat ameerika inglise keele õpetaja ka ühes Tallinna keskkoolis. Eesti vaimu hoidmisest ja USA eestlaste noorteliikumistest on juttu rahvusvaheliselt tuntud skaudi- ja gaidilaagris Lakewoodi lähedal Järvemetsal."

20:45 Maatriks*

Seekord vaatab Maatriks taimede maailma. Kas taimedes on nii palju väge, et vähihaigust võita või aidata elu pöördehetkedel õiget rada valida? Saate külalised räägivad, mida taimed meile tähendavad ja mida nad anda suudavad. Mida on vaja teha, et mõista taimede sõnumeid, ja kas see on kõigile kättesaadav?*** Omi teadmisi jagavad Tallinna Botaanikaaia metoodikud Urmas Laansoo, Krista Kaur, apteeker-taimetark Maret Makko, aednik Mariann Roosla ja looduse tunnetaja Errol Vares. Autor Õnne Luha.

21:45 Kohtumine Georg Otsaga

"10. augustil toimus Võsu rannapargis kontsert „Georg Ots Võsul“. Selle üritusega taastati Georg Otsa Võsu suvekontsertide traditsioon. Tegemist oli filmi- ja muusikafestivaliga, kus esinesid Marko Matvere, Hanna-Liina Võsa, Koit Toome, Voldemar Kuslap, klaveril Margus Kappel."

Livebox

Täna
2014-05-28

Saade vahendab kiireimat ja operatiivseimat infot pealinnas toimuvast.

Soovitused