Vaata otse

Tänane kava

2015.03.19 Reisile sinugaMeelelahutuslik reisisaade, mida juhib Anu Saagim. Kuhu täpselt sõiduks läheb, selgub saates ja sõltub loosiõnnest.

Reisile sinuga saadet saab vaadata ainult Eesti-siseselt.

Tallinna Televisioonil täitus jaanuari alguses viies tegutsemisaasta, mida tähistati meeleoluka juubelipeoga Mustpeade Majas. Saates teeme ülevaate meie telekanali sünnipäevast, kus jagus nii meenutusi, rõõmsat äratundmist kui ka häid soove ja soovitusi Tallinna Televisiooni järgnevateks aastateks. Saade oli eetris laupäeval, 23. jaanuaril kell 19.15.  


Vene- ja kremlimeelsusest on saanud moefraas. See käib kõigi kohta, kes Toompea või selle harukontorite hetkemeeleoludega nõus ei ole. Saates küsitleti erinevaid võimupoliitikuid - mida nad selle paljutarvitatud väljendi - venemeelsuse -  all silmas peavad? Oodatult olid vastused kõik erinevad, meelsusest üldse kui sellisest ei saada paraku üldse aru. Igasugune liigne ja politiseeritud emotsionaalsus välistab aga igasuguse akadeemilisuse ja saatekülalise Varro Vooglaiu sõnul läheneb asi juba absurdile. Kelle huvid eesti ühiskonna lagundamisel mängus on? Stuudios Varro Vooglaid, keda asjatult mingite Vene võimukoridoridega on püütud siduda. Saade "Mõtleme taas“ oli Tallinna TV eetris teisipäeval, 2. veebruaril kell 21:20.


 


Põhiseadusest rääkides oli vandeadvokaat Jüri Raidla kategooriline: "Põhiseaduse muudatused ei tohi sündida päevapoliitilistest vajadustest. Samal kaalukausil ei saa olla - ühelt poolt kooseluseaduse rakendusaktid ja võimalik ametikoht Euroopa Kontrollikojas ning teiselt poolt, Põhiseaduse muutmine ja täiendamine." Kõneldes ettepanekust teha peaministri büroost riigi strateegia- ja arengu keskus, leidis arhitekt Ignar Fjuk, et praktikas pole veel juhtunud (ega ilmselt ka ei juhtu), et valimiste otsustavaimad teemad ulatuksid nelja-aastasest valimistsüklist olulisemalt kaugemale. Valijat ei tohi alahinnata, aga ka mitte üle hinnata. Küll  oleks iseenesestmõistetav, et "riigi strateegia- ja arengukeskuse rolli täidaks tugev kodanikuühiskond oma nõudlike ja kasvavate mõttekodadega, tasakaalustatud valimissüsteem ning valimiste fookusena mitte maksumaksja poolt kinni makstud sisutu reklaam vaid sisuline debatt".  Saade oli eetris esmaspäeval, 1. veebruaril algusega kell 21:20.


 


SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23