Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Linnaosa lood

2014-10-27

Tallinnas on tugevaid asumiseltse, kes on oma tegevusega kujundanud linnaosa oma nägu. Näiteks Põhja-Tallinnas on Telliskivi seltsi eestvõttel Soo tänav kujundatud ümber jalakäija- ja jalgratturisõbralikumaks.*** Selgub seegi, et asumiseltsid on muutunud arvestatavateks partneriteks kinnisvara arendajatele, kes on hakanud seltse kaasama juba üsna varajases planeeringustaadiumis. See võimaldab kahtlemata kergemini ja ühtlasi ka valutumalt arenguprojekte teostada.*** Lasnamäel seni otseselt asumiseltse ei ole, kuid algatus on juba tehtud. Tänavu suvel sai linnaosa toel ja elanike aktiivsel osavõtul kirju näo Kotka kaupluse trepp. Linnaosa lood vaatlevadki linnaelanike ja asumiseltside mõju kahes erinevas linnaosas. Saatejuht Üllar Luup.

Livebox

Värskemad lood

Nädal pealinnas 2014-09-20Saade annab põgusa ülevaate eesootavatest kultuuriüritusest Tallinnas. Väisame kultuurikeskusi, huvialakoole, näituseid, teatreid, raamatukogusid - paiku, kus alati on midagi teoksil. Saatejuht-toimetaja Kadri Pihelo. Seekordses saates: 23. septembril algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia värske heli festival Sügisfest ja Hopneri Maja loengusari "Lood vanast Tallinnast". 27. septembril ootab muuseum Miia-Milla-Manda väikeseid ja suuri perepäevale „Unistuste sünnipäev“.
TeleTallinn. Linnapea tund 2014-09-11Otsesaates on linnapea Edgar Savisaar. Telehooaja esimeses saates võetakse arutelu alla hiljutine määrus, mis keelab alkoholi tarbimise linna avalikes kohtades. Ent korrakaitsemääruse kõikjal joomist lubav § 55 on endiselt kehtiv! Kuidas edasi?*** Muu kõrval räägitakse esimestest tähelepanu pälvinud riigikogu valimistega seotud lubadustest, mis on avalikkuse ette jõudnud Reformierakonna ja IRL-i tulevasest valmisprogrammi paketist.*** Saates tuleb juttu ka Tallinna Ühistupanga loomise seisust. Millal saab uue panga klient reaalseid tehinguid alustada?*** Linnapeale saab saate ajal ka telefoni teel küsimusi esitada. Saatejuht on Mari Torga.

Päevakava 2014-08-11

Juba 16. augustil esineb Tallinnas Amigo laval Jamaica kultusbänd Inner Circle! Ühendades reggae popmuusikaga on Inner Circle ülemaailmselt võitnud kordades suurema fännipubliku kui nii mõnigi teine legendaarne reggaebänd. Bänd saavutas esmakordselt populaarsuse aastal 1978, kui ilmus nende esimene album Everything Is Great.*** 16. augustil toimub aga Tallinna Lauluväljakul suurejooneline valguse ja värvide festival Dream Holi Festival 2014. Pidustuse üks peamisi rituaale on värvide mäng. Mängu käigus valavad osalejad üksteist üle värviliste pulbritega. Kui algupäraselt oli festivali ideeks kurja ärahoidmine, siis tänapäeval pigem hetkeks muremaailmast väljalülitumine ning põgenemine justkui teise maailma.

Päevakava 2014-06-30Seekordne Päevakava saade võtab fookusesse Eesti ühe staažikaima vabaõhufestivali - Õllesummeri.*** Nagu varasematel kordadel, on ka sel aastal Õllesummeril külas Eesti üks armastatuim ansambel - Terminaator. Sedapuhku rõõmustatakse fänne lausa uue albumiga.*** Karl-Erik Taukar ja Sofia Rubina on festivali tarvis aga ühendanud jõud, et astuda üles ühe isemoodi repertuaariga.*** Õllesummer toimub tänavu 9.-12. juulil, täpse kontsertkava ja info leiab koduleheaadressilt ollesummer.ee.
Päevakava 2014-06-16Festival Augustibluus toimub juba 21. korda. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publiku huvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusika väljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Fesitvali visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond.*** Külastame Paepealse raamatukogu ja sealset uhket koomiksinurka, kus lisaks koomiksitele on võimalus lugeda ja laenutada mangasid ning graafilisi romaane.
Päevakava 2014-06-02Teeme juttu Tallinn Treff Festivalist. Tegemist on iga-aastase rahvusvahelise visuaalteatri festivaliga, mille lähtepunktideks on nüüdisaegse nukukunsti tutvustamine ja populariseerimine. Võrreldes möödunud aastaga on tänavuse Treffi kava märgatavalt õhem, kuid see-eest annab tõelisele teatrisõbrale võimaluse külastada kõiki etendusi, mis huvi pakuvad.*** Põikame Hopneri majja, kus on sagimist rohkem kui tavaliselt, sest just suvehooaeg toob Hopneri kõlavatesse saalidesse esinejaid tavapärasest enam. Lisaks näitustele on lähinädalad toomas ka meeleolukaid kontserte.
Nädal pealinnas 2014-04-22Telliskivi loomelinnak saab sellel nädalal viie aastaseks. Pidustused ja põnevad ettevõtmised linnarahvaga kestavad neli päeva. 24. aprillil ootab sünnipäeva laps külla kõiki neid, kes peavad lugu heast söögist ja soovivad proovida uusi maitseid.*** 21. aprillil saabub Tallinna kevadele külla "Saksa kevad" - festival, mille kaudu Saksamaa esitleb end Eestile taas mitmekülgse programmiga. Festivaliprogrammist leiab mitmeid pakkumisi saksa keele austajatele, kohtumisi Saksa autoritega ja põnevaid õpilasvõistlusi, muidugi ka huvitavaid näituseid ning kontserte.
Hingelt tugevad. Universaalne disain 2013-09-17ELIL ja TLIÜ võtavad vastu külalisi Lätist, Leedust, Inglismaalt ja Hispaaniast, et osaleda koos rahvusvahelises Grundtvig?i projektis ?Universaalne disain. Barjäärivaba keskkond?. Grupi tegemistest räägib Jüri Järve. Glehni lossis tunnustab ELIL vabatahtlikke. Sõna võtavad vabatahtlike koolitusprojektide juht Annika Kokk ja Eesti sotsiaalminister Taavi Rõivas. Aasta vabatahtlikuks kroonitakse Sven Reemet. Esinevad Carolina tantsustuudio lapsed ja laulab Marvi Vallaste.
Hingelt tugevad. Rahvusvaheline puuetega inimeste päev 2013-01-31Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm räägib puuetega inimeste päeva algusaegadest ja traditsioonidest. Seekordsel konverentsil arutatakse vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse teemadel. Sõna saavad Sotsiaal minister Hanno Pevkur, MTÜ Händikäpp ja Tallinna linna noortenõukogu liige Sven Kõllamets, Agu Uudelepp, Riigikogu liikmed Urmas Reinsalu ja Jüri Ratas, Heiki Nestor ja Mai Treial.
Hingelt tugevad. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit 2013-01-28ELIL president Ants Leemets räägib, mida tähendab olla puudega inimene. Saates näeb ka lõiku Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese sõnavõtust puuetega inimeste õiguste teemal ja samuti räägivad saates erinevad ELIL aktiivsed tegelased, nende hulgas Mihkel Aitsam, ELIL tegevjuht Auli Lõoke ja Mati Mugur. Teemadeks on ühingu erinevad üritused, ühised tegevused ja heategevused. Erinevate sõnavõttude vahepalaks on lõigud Tõrvaaugu laagri 2009. aasta tegemistest. Jüri Järve räägib Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingust.
Hingelt tugevad. Invaspordi liidu konverents. Sport puuetega inimeste elus 2013-01-28Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg räägib korraldatud konverentsist, kus arutleti selle üle, mida tähendab sport liikumispuudega inimese elus. Konverentsil kõneles EIL president Siiri Oviir ja Mihkel Aitsam. Signe Falkenberg meenutab invaspordi algusaastaid. Kaido Kalm räägib räägib, kuidas tema eluga toime tuli peale oma vigastust. Konverentsil võtab veel sõna strateegilise kommunikatsiooni ekspert Ago Uudelepp. Isabella Kaldoja ja treener Merle Männik räägivad para-ratsutamisest.

Hingelt tugevad. Heategu 2010 - 1.osa 2013-01-28

Puuetega inimeste õiguste konventsiooni arutavad Sotsiaal minister Hanno Pevkur, Euroopa Parlamendi saadikud Vilja Savisaar-Toomast ja Indrek Tarand, Riigikogu liige Urmas Reinsalu ja Riigikogu liige Eiki Nestor. Arko Vool viib läbi katse, kuidas ta oma projekti kohale toimetamisega Tallinna Spordi- ja Noorsooametisse toime tuleb ja ka muid linnas ettetulevaid takistusi lahendada püüab. TTÜ tudeng Sven Kõllamets näitab oma ülikooli eeliseid ja puuduseid. Konventsiooni arutluses löövad kaasa ka Sotsiaalministeeriumi konsultant Tiia Sihver, Sven Kõllamets ja esileedi Evelin Ilves.

Hingelt tugevad. Ühtsuses peitub jõud 2013-01-28Eesti Invaspordi Liidu president ja Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir räägib 2011. aasta invaspordi ootustest ja plaanist invaspordi liitu laiemale publikule tutvustada. Kelguhokist räägivad Eesti kelguhoki koondise mängijad Ivar Liiv ja Alar Õige. Samuti arutab Siiri Oviir võrdsete võimaluste loomist. Saate teises pooles tuleb juttu MTÜ Händikäpast, millest räägivad lähemalt üliõpilane Sven Kõllamets ja juhatuse ase-esimees Ave Jaakson. Sven Kõllametsal jätkub ka puudega toimetulemiseks julgustavaid sõnu. Margit Rosental, Händikäpa juhatuse esimees räägib MTÜ tulevikust.
Hingelt tugevad. Abistav käsi annab õnge, mitte kala 2013-01-28Sotsiaalministeeriumi konsultant Tiia Sihver räägib korraldatud projektist, mille mõte on anda informatsiooni teenuste ja toetuste kohta töötamiseks, õppimiseks ja ettevõtlusega tegelemiseks. Projekti moderaator Samuel Golomb räägib lähemalt teabepäevadest ja nende tulemustest. Saate teises pooles räägib Eesti Kelguhoki koondise liige ja firma Rehabilitatsiooniabi OÜ üks loojatest, Tarmo Eermaa kelguhokist ja selle spordi mõjust tema elule. Sõna saavad ka Tarmo trenni- ja töökaaslased Andrei Sokolov ja Margus Vasar. Viimaks räägib AS Keila Taastusravikeskuse ambulatoorse osakonna juhataja Arge Leht, miks ükski taastusravikeskus ilma abivahendite poeta tegutseda ei saaks.
Hingelt tugevad. 4 Lugu 2013-01-28Päevakeskus Käo 15. tegutsemisaasta pidu. Päevakeskus Käo korraldab heategevus kontserdi, teiste seas esineb ka Erich Krieger. Tervituskõne peab lastekeskus Käo direktor Merike Melsas. Kerttu Rakke tutvustab ajakirja ?Vaimukad?, mis on mõeldud vaimupuudega inimestele ning ka nende sõpradele ja hooldajatele. Veel näeb saates SEBE ratastoolibussi presentatsioon ja III Ratastooli võistlust Tallinna Vanalinna Päevadel ning saate lõpetab Taavi Kanguri raamatu esitlus ?Nii siis jääbki?, mille peategelaseks on ratastooli sattunud noormees.
Hingelt tugevad. Puuetega laste viiendad suvepäevad Tõrvaaugul 2011 2013-01-23Projektijuhid Evely Kaibald-Reemet ja Rein Paluoja peavad tervituskõnet ja selgitavad laagrikava ning Malle Eenmaa (SA Dharma Indreku allfond) kõne saatel tõmmatakse vardasse kunstnik Mella poolt tehtud lipp. Laagrilised käivad ujumas ja külastavad A. H. Tammsaare muuseumit. Laagrisse on külla tulnud ka Vene nukuteater, kes etendab laagrilistele ühe muinasjutu ja pärastpoole korraldavad lapsed enda valmistatud nukkudega oma etendused. Lõpetuseks peetakse ka juubelipidu.
Hingelt tugevad. Elva spordilaager 2013-01-23Tiia Tiik oli tulnud vaatama, mida Elva spordilaager endast kujutab ja jagab nüüd oma emotsioone. Samuti räägib Maks Eelrand, miks ta laagrisse tuli. Veel näeb saates kalapüügi võistlust Pühajärvel ja edasi korraldab Alar Õige sõudeergomeetrite võistlusi, millele järgneb autasustamine. Heldur Otsa räägib oma tuleviku ootustest seoses puuetega inimestele kohandatud laagritega. Pärast igasuguseid võistlusi on põhjust jälle medaleid jagada. Kersti Puusild ja Signe Falkenberg arutavad, kuidas tulevikus laagrit muutma peaks, et ka edaspidi noori laagrisse tuleks.
Hingelt tugevad. Turu kultuuripäevad 2013-01-23Seltskonna võtab Koivukankare puhkebaasi vastu Soome Invaliidi Liidu tegevjuht Marja Pihnala. Edasi suundutakse Turusse, kus pannakse Kultuuripäeva ürituse jaoks kõik varustus üles, et üritusel osalejad näitust ja pakutavat kaupa uudistada saaks. Esineb ka lauluansambel Rafaelin Enkelit. Sõna võtavad teiste seas ka Turu linnavalitsuse esimees Seppo Lehtinen, Soome Invaliidu Liidu president Pekka Tuominen ja ELILi president Ants Leemets. Vaatemängu pakub Hallanvaara Tuletsirkus. Saates näeb ka puuetega inimeste kunstinäitust Turu Ülikoolis ja Kultuuripealinna üritused jätkuvad Aura jõe ääres, kus on võimalik nautida MILjazz, Laevastiku orkestri esinemist ja palju muudki.
Hingelt tugevad. Tanel Leok ja sõbrad. Kingitus puuetega lastele 2013-01-23Tanel Leok ja Sõbrad toetavad Estonian Motocross Weekend?i kokkuvõtval pressiüritusel läbi õnnetuse liikumispuude saanud lapsi 12000 euroga. Üritus toimub AHHAA keskuses. Tanel Leok räägib oma spordist ja saab Parima Sportlase karika 8. aastat järjest. Saates näeb ka ülevaadet puuetega laste rõõmsast jõulupeost Coca-Cola Plazas, kus kõik lapsed saavad ka jõuluvana käest kingituse ja jagatakse ka tänukirju.
Hingelt tugevad. Eesti Pime Liit 90 2013-01-21Eero Tõniste, EPL juhatuse esimees räägib liidu algusest ja arengust. Lähemalt tuleb juttu ka Põhja-Eesti Pime Ühingust, mis on kõige suurem. Eesti Invaspordi Liidu 2011. aasta jõulupidu Raplas. Osalisi tunnustab Eesti Invaspordi Liidu President Siiri Oviir. Auhindu spordisaavutuste eest jagab EILi peasekretär Signe Falkenberg. Jüri Jaanson ? Riigikogu liige ja tuntud Eesti sportlane peab kõne. Sõudetreener Alar Õige räägib oma paatkonnast ja nende saavutustest.
Hingelt tugevad. Meelis 2013-01-21Saade räägib Meelis Luksi järjekordsest näitusest, kes on Suu ja Jalaga Maalivate Kunstnike Rahvusvahelise Ühingu liige. Näitust on vaatama tulnud kunstnik Valli Lember-Bogatkina, kellel jätkub Meelisele vaid kiidusõnu. Meelis peab ka kõne, kasutades kõnesüntesaatori abi. Järgmiseks osaleb Mella Soome ja Eesti puudega inimeste kultuuripäevadel Soomes, Turu linnas ja edasi näeb, kuidas ratastoolis ballitantsu tantsitakse. Veel näeb ülevaadet Meelise loengust IT Kolledzis. Ja lõpuks viib Meelis oma näituse ka Kaiu valda.

Hingelt tugevad. Eesti Puuetega Inimeste Koja konverents 2013-01-21

Eesti Puuetega Inimeste Kojas toimub Rahvusvahelise puuetega inimeste päeva konverents ?Kultuur ühendab?!?, kus räägitakse puuetega inimeste ja kultuuri omavahelistest suhetest. Sõna võtab Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm. Sotsiaalministeeriumi asekantsler Riho Rahuoja räägib mis on Eesti puuetega inimeste jaoks hästi ja mis on järgmised sammud. Eesti Vabariigi Õiguskantsler Indrek Teder räägib teemal: ?Kultuur meil ja mujal ? vaatame silmapiiri taha?. Video kaudu võtab sõna Euroopa Parlamendi liige Adam Kosa. Pauliina Mäkinen räägib SA Turku 2011, mis on seotud European Access City Award finaalkohaga. Ettekandega esineb ja küsimustele vastab ka Eesti Vabariigi Sotsiaalminister Hanno Pevkur. Paneeldiskussiooni teemaks on ?Kultuur kõigile ? kas unistuste lugu??.

Hingelt tugevad. Kolm lugu 2013-01-04Suhtlus Euroopaga laieneb. Toimub Meta-Profiti suhtlemiskoolituse praktiline treening ?Edukas suhtlemine?. Psühholoog Inna Gorislavskaja räägib, miks on suhtlemistreeningud tähtsad juba varases eas. Maddalena Botta ja Daniele Risa, kes on Euroopa Komisjoni poolt Itaaliast saadetud vabatahtlikud, räägivad, programmist ?Informeerituse kõrgendamine? ja kuidas on nende arvates puuetega inimeste olukord Eestis. Piip ja Tuut Lastekaitsepäeva peol Tallinna Puuetega Inimeste Kojas. Kunstinäitus ?Hingejõud? Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses. Näituse avab TPIK tegevjuht Tauno Asuja ning näitus on kahe kunstniku, Mella ja Diana (Lätist) ühisnäitus.
Hingelt tugevad. Käsmu 2013-01-04Kokku kogunenud invaühingud tähistavad oma kohalolekut Eesti kaardil ja laagrist võtab osa ka Markku Lohikoski Soome Invaliidi Liidust, kes toob kaasa Boccia varustuse, et laagrilised seda tulevateks võistlusteks mängima õppida saaks. Lääne-Viru maavanem Einar Valbaum räägib Lääne-Viru elust ja olust. Riigikogu liige Marko Pomerants räägib rahva rahulolust riigi ja valitsusega ja Sver Reemet (E-Ratastoolid OÜ) räägib kuidas ratastoole õigesti kasutada ja nende eest hoolitseda. Toimub viktoriin ja ka tantsupidu.
Hingelt tugevad. Tõrvaaugu lastelaager 1.osa 2013-01-04Julge elada. Tulijaid tervitab ja laagrireegleid tutvustab projekti juht Evely Kaibald. Loodusest ja loomadest jutustab zooloog Aleksei Turovski. Samuti minnakse metsa jalutama ja tee peale ettejäävast oskab A. Turovski paljutki huvitavat rääkida. Oma kollektsiooni loomise protsessist ja sellest, miks välimus on tähtis, räägib moekunstnik Tiina Talumees. Siis jagatakse laagrilised võistkondadesse ja kõik peavad endale pidulikud kostüümid tegema. Võisteldakse ka igasugustes muudes lõbusates tegevustes.
Hingelt tugevad. Tanel Leok. Põhja-Eesti Pime Ühing 2013-01-04Heateod aitavad elada. ELIL osaleb heategevuskrossil, kus lapsed saavad proovida, mis tunne on krossika seljas istuda ja soovijatele jagab autogramme Tanel Leok. Põhja-Eesti Pime Ühing tähistab 90 juubeliaastat üritusega ?Pane oma meeled proovile?. Kristiina Peetsalu tutvustab kauaoodatud PPÜ sotsiaalkeskuse rekonstrueerimisprojekti ja õnnitlema on tulnud ka Tallinna abilinnapea Merike Martinson.
Hingelt tugevad. Roosta lastelaager 2013-01-04Martin Arumäe räägib MTÜ ?Tanel Leok ja sõbrad? korraldatud lastelaagrist Roosta puhkekülas. ELIL tegevjuhi abi Eveli Kaibald ja psühholoog Ülle Kalvik arutavad kuidas korraldatud üritus osalejaid aitas ja paremini toime tulema õpetas. Laagrilistele õpetati ka laskmist ja purjelauaga sõitmist. Toimus ka kogu pere üritus ?Jüri Ratase VIII jalgrattavõistlus? Pirita Velodroomil, kus peeti ka ratastooli võistlust.
Hingelt tugevad. Riia Seminar 2013-01-04Universaaldisain ? Ligipääsetavus kõigile. Seminar Riias. Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühing, koos juhatuse esimees Jüri Järvega on külastamas Bauska kindlust, mis on renoveeritud ja nüüd arvustavad LIÜ liikmed selle invaliidide sobilikkust. Edasi näeb, mis toimus Universaalse Disaini seminaril, kus arutati invaliidide ligipääsevust hoonetele. Seminarist jagavad muljeid ka Juozas Bernatavicius Leedust ja Aigars Bolis Lätist. Eesti ligipääsetavuse probleemidest räägib EIL juhatuse liige Villu Urban. Külastatakse ka Rundale paleed ja räägivad Paula Muotio Soomest, Jüri Järve ja Villu Urban.

Hingelt tugevad. Eakate laager 2013-01-04

Neli suvepäeva Tõrvaaugul. Laager avatakse lipu heiskamise ja lauluga. Laagrist ja laagri pidamisest räägib Mati Mugur. Tõrvaaugu ?majavaim? Ants meenutab Tõrvaaugu esimest laagrit ja selle sportlikku olemust. Seekord mängivad laagrilised Bocciat ja lauamänge ning Hedi Gehrke räägib, miks talle laager tähtis on. Sulev Kuuskmaa räägib, mis tema Tõrvaaugu laagrist arvab. Kohale on kutsutud ka ansambel Mati Duo. Meil olid külalised Kazakhstanist: Roosta puhkekülas toimunust räägib Sven Kõllamets. Jutu teemadeks on, kuidas paremini jõuda puuetega noorteni ja kuidas peaks noorsoo töötajaid koolitama. Oma muljeid jagavad ka Kazakhstanist Eesti olukorraga tutvuma tulnud Alima ja Gunisa. Veel räägib ka Danat, kes võrdleb oma riiki Eestiga ja kes loodab koostöö jätkumisele.

Uudised