Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Livebox

Värskemad lood

Kultuurimeeter. Vaba Lava 2014-10-01Vaba Lava avamisest ja tegutsemispõhimõtetest. Tulevikuplaanidest räägivad Kristiina Reidolv ja Märt Meos, esimesest hooajast kuraator, vene teatritegelane Oleg Lojevski. „Mikiveri tagi“ meeskond - Ivar Põllu, Peeter Sauter ja Üle Vihma jutustavad oma lavastusest ja suhtest Mikk Mikiveriga. Rumeenia juurtega Ameerika lavastaja Adrian Giurgea avab oma lavastusega „Alustame algusest“ Vaba Lava suure saali. Vaba Lava avapidustuste külaline on vene teatrilavastaja ja kunstnik Dmitri Krõmov ja tema tudengid, kes mängivad Tallinnas oma lavastust „Õhtud Dikanka lähistel. Tühistatud“. Juttu õpetaja ja õpilastega Gogolist ja otsingutest.*** Intervjuud salvestatud üks päev enne Vaba Lava pidulikku avamist, lisaks kaadrid avapidustustelt. Saate autor Maris Johannes.

Kultuurimeeter. Birgitta festival 2014 2014-08-13

Juubelifestivali ettevalmistamisest ja lavastustest räägime kunstilise juhi Eri Klasiga. Leonard Bernsteini "Missa" lavastamisest Pirita kloostris räägivad lavastaja Susanna Tsirjuk ja osatäitja Koit Toome. Katkendid proovist ja etenduselt. Koreograaf Mai Murdmaa jagab muljeid Leonid Jakobsoni ja Aram Hatšaturjani "Spartacuse" etenduselt. Oleme kaameraga Mozarti ooperi "Röövimine Serailist" proovis, sõna saavad lavastaja Georg Rootering ja dirigent Risto Joost. Toimetaja Maris Johannes

Maatriks 2014-06-27Seekord vaatab Maatriks taimede maailma. Kas taimedes on nii palju väge, et vähihaigust võita või aidata elu pöördehetkedel õiget rada valida? Saate külalised räägivad, mida taimed meile tähendavad ja mida nad anda suudavad. Mida on vaja teha, et mõista taimede sõnumeid, ja kas see on kõigile kättesaadav?*** Omi teadmisi jagavad Tallinna Botaanikaaia metoodikud Urmas Laansoo, Krista Kaur, apteeker-taimetark Maret Makko, aednik Mariann Roosla ja looduse tunnetaja Errol Vares. Autor Õnne Luha.

Põhja-Tallinna Päeva tähistatakse Kevadlaada ja meeleolukate kontsertidega 2014-05-14

Reedel ja laupäeval korraldab Põhja-Tallinna Valitsus Stroomi rannas Põhja-Tallinna Päeva. Ürituse raames toimub suur Kevadlaat ning meeleolukad kontserdid mainekate esinejatega. Teiste seas astuvad üles Marju Länik, ansambel Põhja-Tallinn, Tallinna Huvikeskus ?Kullo? Kati tantsustuudio ning tantsuansambel Sõleke, Lüüra, Schoolday, Kopli Noortemaja tänavatantsijad, Veronika Bulatova jt. Lisaks on kohapeal suur laste mänguala, erinevad rahvusköögid, kauplejad üle terve Eesti ning palju muud huvitavat.

Vabariigi aastapäeva eel toimusid pidulikud kontsertaktused Mustamäel ja Põhja-Tallinnas 2014-02-22Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva eel toimusid täna pidulikud kontsertaktused Mustamäel ja Põhja-Tallinnas. Pidulikku õhtut Mustamäel juhtisid linnaosa vanem Helle Kalda ja Kaja juhataja Elari Lend, avakõnega esines Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Puhkpilliorkester Saku dirigent Ants Reinholdi taktikepi alla esitas klassikalisi ja ka kergemuusika varasalve kuuluvaid eesti lugusid.
Karavan tähistab 30. sünnipäeva suure kontserttuuriga 2013-11-06Tänavu täitub 30 aastat Eesti ühe armastatuima bändi järjepidevast tegevusest. 1983. aasta novembrikuus moodustati ansambel Karavan. Kuigi meeskonna liikmed on aegajalt vahetunud, on ansambli populaarsus inimeste seas säilinud ning muusikute elu kulgeb senini enamasti lavalaudadel. Publiku rõõmuks on Karavan võtnud nõuks tähistada ümmargust sünnipäeva samuti laval olles ja juba homme saabki hoo sisse kontserttuur "Ma olen noor".
Turovski lood. Väiksekesed hellakesed 2013-07-03Tallinna loomaaias läheb suvi sujuvalt sügiseks üle ja kõik noored loomad kasvavad jõudsalt. Esimesena räägib A. Turovski vaatajatele laste loomaaias elavatest kameruni kitsedest ja ka teistest seal olevatest loomadest. Edasi tuleb juttu paabulinnust, argusfaasanist, india lõvist ja vaatajal on võimalik näha ka loomaaia lasteaeda ning seal olevaid ilvese- ja kõrbekassi poegi. Vööthüääniga, kes on A. Turovski üks lemmikloomi, on võimalik samuti tutvuda ja paljude teiste seas ka kääbusjõehobudega.

29. juunil toimub Vabaduse väljakul tasuta galakontsert 2013-06-25

27.-30. juunini toimub kultuuri- ja muusikafestival Tallinn Star Weekend toob Tallinnasse mitmed oma ala tipud. Festivali raames toimub 29. juuni keskpäeval tasuta galakontsert Vabaduse väljakul, kus astuvad üles sümfooniaorkester "Art Festival" ning Mihhailovski ja Kirovi teatrite solistid, paaniflöödil soleerib Konstantin Moscovici Moldovast. 28. juunil esineb lauluväljakul maailmakuulus tenor José Carreras, kellega astub publiku ette ka Eesti ooperidiiva Annely Peebo. 29. juunil annab samas kohas kontserdi Sir Elton John. Samal laval esineb ka Tõnis Mägi ja Briti üks kuulsamaid tantsumuusika staare Sophie Ellis-Bextor. Tallinn Star Weekend ei piirdu vaid suurkontserdiga kahel päeval - lisaks toimub veel mitmeid põnevaid kultuurisündmusi ning festivali saadab värvikas ööelu Tallinna klubides. 27. juunil kell 18 toimub Vabaduse väljakul Tallinn Star Weekendi moe-show. Oma loomingut esitlevad kuulsad moeloojad Venemaalt ja Eestist. 28. juunil kell 14 on kavas korstnapühkijate paraad läbi vanalinna ja martsipani kaunistamise võistlus. 29. juunil kell 11 esineb Eesti vabaõhumuuseumis rahvatantsuansambel Leigarid.

Turovski lood. Tallinna loomaaia roomajate koda - 1.osa 2013-06-21Umbes 2/3 meie planeedist on kaetud veega ja veest hakkas ka elu arenema, kuid see ei jäänud sinna, vaid hakkas maa peale ronima. Esimesed selgroogsed loomad, kes hakkasid maismaa peal arenema olid roomajad. Alustuseks tulebki juttu vesiboast e. kollasest anakondast, kuningboast, liivaboast, Aasia tiigerpüütonist ja Aasia võrkpüütonist, kes võib ka inimest, kui saaklooma rünnata. Paljude teiste seas räägitakse ka stepi-vaskussist, veeagaamist, gekkost, basiliskusest ja leeguanist.
Turovski lood. Tallinna loomaaia roomajate koda - 2.osa 2013-06-21Seekordses saates tutvustatakse vaatajale suuri ja päritolu poolest väga vanu roomajaid ? kilpkonni ja krokodille. Alustataksegi Aafrika kannuskilpkonnadega ja Leopard kilpkonnadega. Edasi räägitakse stepikilpkonnadest ja linnuliikidest, kes kilpkonnadega väga hästi koos elavad. Huvitavat vaatepilti pakub ka nahkjas kilpkonn ja kondor-kilpkonn. Krokodillidest e. ürgsaurustest tutvustab A. Turovski vaatajale suurt harikrokodilli, tömpkoon krokodilli ja Hiina alligaatorit.
Turovski lood. Tallinna loomaaia mageveelised 2013-06-21Kogu elu on pärit veest ja seekordses saates tutvustabki A. Turovski vaatajatele Tallinna loomaaia kalasid ja kahepaikseid. Esimesena tuleb juttu erinevatest konnadest, Hispaania ribivesilikust, axolotl?ist ja edasi liigutakse kalade juurde. Juttu tuleb hulkuimest, kirevahvenlastest ja paljudest teistest huvitavatest kaladest. Lõpetuseks räägitakse natuke koduloomadest e. kuldkaladest ja koidest.
Turovski lood. Troopiline kogukond Tallinna loomaaias 2013-06-21Kõik elusorganismid meie planeedil on koosluste osad ja troopiline kooslus on tohutult mitmekesine. Seekordses osas vaadatakse üle Tallinna loomaaia troopilise metsakoosluse kollektsioon. Alustuseks räägib A. Turovski vaatajatele troopilisest metsamaastikust. Edasi tuleb juttu pint?etamariinidest, marmosetidest ja tuukanitest. Huvitavat kuuleb ka troopilisest ookeaniveest ja seal elavatest organismidest. Lõpetuseks räägib A. Turovski ka kääbus-marmosettidest.
Turovski lood. Jutud elus kaladega Soomes 1.osa 2013-06-21Soome on kaunis maa ja sellel on Eestiga palju ühist, aga ka erinevusi. Seekord külastab A. Turovski Kotka Maretariumi, kus on peaaegu kõik Läänemere kalad elusana olemas. Esimesest suurest akvaariumist leiab A. Turovski ühe oma lemmikkaladest, linaski, vikerforelli, latika ja palju teisigi. Järgmisest akvaariumist võib leida tuurakalad, ogalikud ja viidikad. Pikemalt peatutakse ka rüntil, lõhil, meriforellil ja veel mitmetel kaladel.
Turovski lood. Meremaailm Helsingis - 1.osa 2013-06-21A. Turovski külastab Helsinki mereelukeskust, kus on võimalik tutvuda igasuguste ookeanielukatega. Alustuseks räägib A. Turovski kuidas kaladele õigeid elutingimusi luuakse ja edasi tuleb juttu lehtkaladest, merepõhja aiaangerjatest, kaheksajalast ja veel paljudest erinevatest kaladest ning nende omavahelisest territooriumi jagamisest. Pikemalt räägitakse kalju kohast, küttkaladest ja ka sinitähnilisest ogaraist.
Turovski lood. Helsinki Tropicario - 1.osa 2013-06-21Sisisev susisev maailm. Helsinkis on olemas Korkesaari loomaaed, Mereelukeskus ja veel ka Tropicario ? roomajate keskus ja seekord külastabki A. Turovski viimast. Tropicario kollektsioon on väga väärtuslik ja koosneb 90-st liigist. Alustuseks tutvustatakse vaatajale mittemürgiseid madusid ? indigo madu, puuboad, puupüütonit. kuningboad, hieroglüüfilist püütonit ja Lõuna-Aasia tiigerpüütonit.
Linnaruum. Linnahall 22.12.2011 2013-05-07Raine Karp on arhitekt, kelle loodud ehitised Tallinna kesklinnas on olnud märgilise tähtsusega - postimaja, Sakala keskus, Rahvusraamatukogu ja Linnahall on unikaalsed juba oma funktsiooni poolest. Tänasel päeval on murelapseks Linnahall. Kas ja millal alustatakse renoveerimistöödega, on siiani lahtine. Linnaruumi seekordne saade keskendubki Linnahalli ehitusloole ning selle hiilgeaegadele. Saates räägivad arhitektuuriajaloolane, Linnahalli endised töötajad ning muinsuskaitsespetsialist.
Linnaosa lood 07.05.2013 2013-05-07Seekordne saade on jalgrattasõit mööda toredaid paiku ja vahvaid sündmusi. Põhjuse andis selleks Tallinna osalemine üleeuroopalisel võistlusel, kus iga jalgrattaga sõidetud kilomeeter läheb arvesse. Nii näeme, kuidas Tallinn areneb ja liigub Rohelise Pealinna suunas. Seekordse saatega püüame parandada jalgrattaga sõitmise võimalusi, kõneledes tingimustest, mis on vajalik, et inimesed jalgratast rohkem transpordivahendina kasutaksid.
Linnaruum. Keldrimäe 06.12.2012 2013-04-16Seekord on Linnaruumi saates vaatluse all Keldrimäe asum. Need, kes keskturul armastavad käia, on kindlasti sealkandis märganud kesklinnale ebatüüpilisi paneelelamuid, mis piki langevaid ja tõusvaid Keldrimäe tänavaid looklevad. Ja see polnudki nii ammu, kõigest umbes 40 aastat tagasi kui paneelmajade asemel paiknes tiheda hoonestusega puitagul. Tänaseni on kunagisest üsna vaesest linnaosast säilinud vaid mõned majad, millede hulgas on näiteks ka kunagine ülelinnalise tähtsusega lõbumaja. Ajaloolane Robert Nerman ja arhitektuuriajaloolane Oliver Orro maalivad meie silme ette pildi kunagisest agulimiljööst Keldrimäel, millistel asjaoludel lammutati 1976.aastal vana puithoonestus ja milline nägi välja Keldrimäe uus ehitusprojekt, räägib projekti üks autoritest arhitekt Oleg Zhemchugov. Arhitekt Rein Murula kaasabil heidame pilgu Keldrimäe ehitustegevuse tulevikku. Autor Külli Mariste
Linnaosa lood. Haabersti 26.02.2013 2013-02-27Seekord uuritakse, kuidas Tallinna rahvaarvu kasv on mõjutanud elu Haabersti linnaosas, kuidas toimib koostöö korteriühistutega, millised on Haabersti piirkonna suuremad arenguplaanid ning mida uut ja huvitavat võiks tuua aasta 2013. Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul on Haabersti linnaosa prioriteediks olla tervistedendav linnaosa ning pakkuda tervisespordiks mitmekülgseid võimalusi. ?Suusarajad on olnud siiani seotud eelkõige Nõmme linnaosaga. Haabersti Linnaosa Valitsus tahab pakkuda elanikele võimalust suusatada või kasutada valgustatud terviserada sportimiseks ka siinsamas Haaberstis. Esimesed sammud on selleks juba astutud. Koostöös MTÜ Eesti Terviserajaga, Tallinna Kommunaalametiga ja Keskkonnaametiga on terviseraja ehitusest Õismäe rabasse saamas reaalsus?, ütles Jürgenson.
Pealinnapilt 04.02.2013 2013-02-05Külastame Haabersti Vaba Aja Keskust, kus Jason Kitcat pidas avaliku loengu e-valimiste turvalisusest, samuti keskuses tegutsevat ettevõtlike härrasmeeste klubi 65+. Toome vaatajani meeleolukad hetked Lasnamäe kiriku kellatorni risti paigaldamisest, käime ära ka Mustamäe Avatud Noorte Keskuses Juks, mis pakub tegevusi erivajadustega inimestele, muuhulgas loovat tööpraktikat. Saame näha seda ilusat käsitööd, mida sealsed noored on loonud.
Pealinnapilt 28.01.2013 2013-01-29Selles saates räägime pikemalt pühapäeval ?nelli tiigi ääres avatud lumelinnast, samuti huviharidusest Eestis, mille vastu tundsid huvi ka Eestit külastanud türklased. Uurime, millise kogemuse võrra viimased rikkamaks said või mida olulist kõrva taha panid. Heidame pilgu Eesti Kontserdi selle aasta plaanidele ja ettevõtmistele. Lisaks väisame vastavatud Vene restorani Pikal tänaval ja saame teada, mida uut ja huvitavat uus söögikoht külastajatele pakub.
Linnaosa lood. Nõmme 25.09.2012 2013-01-14Saade tutvustab Nõmme linnaosa rikkalikku ajalugu. Tallinna lõunapiiril paiknevast Nõmmest kujunes 1920. aastate keskpaigaks välja iseseisev linn. Nõmme sai linnaõigused 12. novembril 1926. Paraku lõppes Nõmme areng linnana 1940. aastal, mil ta liideti Tallinnaga. Nõmme on ka ainuke linnaosa Tallinnas, millel on oma muuseum. Linnaosavanem Erki Korp külastas koos saatejuhiga saates lisaks muuseumile veel Munitsipaalperearstikeskust, Nõmme turgu ja teisi põnevaid kohti Nõmmel.
Viimaste päevade raju talveilm on häirinud Tallinna põhiteedel liiklemist 2012-11-30Viimased päevad Eestis möllanud tormiline talveilm tekitas ka Tallinnas täna üksjagu probleeme. Hommikune liiklemine oli häiritud mitmetel põhiteedel, kuid kõige hullemas seisus oli vaieldamatult Tartu maantee linna sissesõit, kus vahepealne ummik venis lennujaamast kuni Assaku teeni, seega enam kui mitme kilomeetri pikkuseks. Nüüdseks on liiklus normaliseerunud.

Linnaruum. Lutheri kvartal 19.04.2012 2012-11-19

1877. aastal asutas Alexander Martin Luther Tallinnasse Luteri vineeri- ja mööblivabriku. Sellest ajast alates kerkis Pärnu mnt ja Vana-Lõuna tänava äärde erinevaid vabrikuga seotud hooneid. Saates tutvustavad arhitektuuriajaloolane Oliver Orro ja muinsuskaitsespetsialist Artur Ümar Luteri vabriku töölisteküla, kunagist rahvamaja, endisi vabriku tootmishooneid ning räägitakse ka sellest, mida on jõutud juba korda teha ja millised on piirkonna kinnisvaraarendused.

Linnaosa lood. Kristiine 23.10.2012 2012-10-25Saates tutvustame Kristiine linnaosa. Toome välja selle piirkonna olulisema statistika ja ajaloolise konteksti. Linnaosa vanem Andrei Novikov valgustab vaatajat Kristiine tähtsamatest objektidest, elamis- ja töötamisvõimalustest. Eraelamu piirkonnana on Kristiinet võrreldud ka pealinna teiste linnajagudega nagu Nõmme. Muuhulgas külastame Löwenruh parki ning tutvume Kristiine roheluses ka sealsete sportimis- ja vaba aja veetmise võimalustega.
Pealinnapilt 22.10.2012 2012-10-23Seekordses saates kajastame pikemalt Mustamäel toimunud 10. visioonikonverentsi; uurime, milliseid teemasid seal käsitleti. Tallinna Ülikool viis aga läbi uuringu Mustamäe elanike hoiakutest ja linnaosa ümberhoonestamisest. Kas tänased korteriomanikud on valmis radikaalsemateks muudatusteks elamu soojustamise ja muus osas. Et Tallinnas on ära jäänud juba üle 30 tuhande patsiendi arstivisiidi, ei saa muidugi ümber minna ka aina teravnevast tervishoiutöötajate streigist, aga ka linnaelanikke raskesti tabavast elektrihinna tõusust.
Linnaruum. Seewaldi kompleks 11.10.2012 2012-10-12Kui Tallinna rikkaimad linnakodanikud hakkasid sajandeid tagasi linnamüüri taha endale suvemõisaid rajama, asusid need toona veel keset põldusid ja karjamaid. Täna tuleb endisi mõisahooneid otsida taga keset linnaliiklust. Meie teadvuses Seewaldi haiglana tuntud kompleks Paldiski maantee nn rohelise plangu taga ei ole aga muud kui kunagine suvemõis. Kuidas sai suvemõisast omal ajal kõige kaasaegsem vaimuhaigla Baltimaades ning milline on tervenisti muinsuskaitse all oleva kompleksi tulevik? Autor Külli Mariste.
Pealinnapilt 20.02.2012 2012-02-21Saame teada, et Tallinnas läbiviidud hiljutine uuring annab ülevaate Tallinna kodutute arvust, vanusest ja nende hakkamasaamise viisidest. Seejuures teeme juttu kodutuks jäämise peamistest põhjustest. Räägime ka sellest, et linn tänas teenekaid õpetajaid, samuti vastlatrallist, mis sai hoo sisse juba möödunud nädalal vabaõhumuuseumis. Saate teises pooles vaatame, kuidas Tallinna 21. keskkooli õpilastest moodustunud õpilasfirma jagab abi nii noortele kui vanadele.
Pealinnapilt 30.01.2012 2012-01-31Tänases saates jätkame pealinlaste arvamuslugu tasuta ühistranspordist. Seejärel uurime, kuidas Tallinna Kesklinna Valitsus otsib koostöös vanalinna elanikega lahendusi vanalinna müraprobleemile. Kajastamist leiab ka ettevõtja Urmas Jürgensoni tunnustamine vanalinna Pärli kvartali renoveerimise eest, samuti vesi-draakoni aasta vastuvõtu tähistamine Kadriorus. Muuhulgas ei jää tähelepanuta probleemid noortega, lisaks räägime Tallinna poolt makstavast soojusenergia hinnatõusuhüvitisest vähekindlustatuile.

Uudised