Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Livebox

Värskemad lood

Meedia keskpunkt 2014-10-22Keskerakonna populaarsus kasvab üha. Praegu annaks keskpartei poolt oma hääle 27 protsenti valijaist.*** Hiina möödus USAst ja Hiinast sai maailma suurima majandusega riigiks. Tänane Kesknädal pühendab uudisele mitu artiklit, aga meie peavoolumeedia on Hiina teema peaaegu eestlaste ees maha vaikinud.*** Eesti riik nuumab võõraid panku, aga omaenda riigis süveneb vaesus. Seda kirjutab värske Pealinna leht.*** Vaatamata keskmise palga tõusule, pole vaesus Eestis vähenenud, vaid hoopis haarab endasse üha laiemaid elanikkonna gruppe.
Pühapäevatee 2014-10-19Stuudiokülaline on Rahvusooper Estonia ooperijuht Mart Mikk, vestlusteemaks on heategevuskontsert "Estonialt Ukrainale". Estonia solist Pavlo Balakin esitab laulu "Sind armastasin". Lea Eisen annab ülevaate teatrifestivalist Kuldne Mask. Laulja Ilona Aasvere jätkab oma lapsepõlvelugu ja esitab laulu "Kui öö on nii lõhnu täis". Tõnu talu perenaine Katrin Kraav õpetab sügisest rooside lõikamist. Oleme Kalamaja Lastemuuseumis Miiamilla, kus on külas Laagna lasteaia Rukkilill lapsed. Pedagoog Tuuli Silber tutvustab maja ajalugu. Restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille valmistab saksa köögis tuntud toitu obatzda. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Rahvaadvokaat 2014-10-15Sellest, milline on ühe riigi maksupoliitika, sõltub paljuski inimeste elujärg. Kuidas võimule pürgivad erakonnad oma maksupoliitikat suudavad õigustada ja valijatele atraktiivseks muuta - see määrab paljuski ära, mis suunas liigub Eesti valimistejärgsel ajal. Andra Veidemanni juhitud saate teema ongi maksud ja nende mõju meie igapäevaelule ning tulevikule. Kutsume ka vaatajaid kaasa mõtlema ja oma seisukohti avaldama aadressil rahvaadvokaat@tallinnatv.eu. Režissöör Andres Loorand, toimetaja Heidi Tammar.
Pühapäevatee 2014-10-11Stuudiokülaline on Eesti Põllumeeste Keskliidu president Juhan Särgava, jutuks on tänavune hea saak ja võimalused selle realiseerimiseks muutunud turutingimustes. Laulja Ilona Aasvere jutustab oma lapsepõlvelugu ja esitab laulu "Päripäeva". Tõnu talu puukooli perenaine Katrin Kraav räägib sügisestest aiatöödest. Peeter I majamuuseumile Kadriorus saab tiir peale. Muuseumi pedagoog-kuraator Zhurab Jänes tutvustab maja II korrust. Eesti Kulinaaria Instituudis õpetab restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille valmistama saksa kartulisalatit. Saates laulab Heidy Tamme "Sügisromanssi" ja Ervin Lillepea esitab laulu "See maa". Anname lahendada uue mõistatuse. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Rahvaadvokaat 2014-10-012014. aasta viimased kuud on Eestis tavapärasest ärevamad. Riigi julgeolek, inimeste toimetulek igapäevaeluga, ebavõrdsus nii palgas, haridustee alustamisel kui ka tervishoiuteenuste kättesaamisel - need on ainult mõned märksõnad probleemide hulgast, millega riigi juhtimisel pidevalt tuleb tegelda. Mida eelistada? Kelle soovid paremaid aegu ootama jätta? Kui palju kuluks raha lubaduste täitmiseks, mida erakonnad valimiste eel annavad? Milliseid lubadusi tuleks tõsiselt võtta ja mille poolt oma hääl anda, et riigis inimeste jaoks midagi tuntavalt muutuks? Kas on olemas alternatiivi praegusele majandusmudelile? Andra Veidemanni juhitava saatesarja esimestes saadetes arutlevad ja pakuvad oma lahendusi välja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ja külalisprofessorid Euroopa teistest ülikoolidest. Oodatud on ka televaatajate arvamused ja seisukohavõtud meiliaadressil rahvaadvokaat@tallinnatv.eu. Saatesarja režissöör on Andres Loorand, toimetaja Heidi Tammar.
Vaba Mõtte Klubi 2014-09-30Vaba Mõtte Klubi seekordseteks analüütikuteks on admiral Tarmo Kõuts ja arhitekt Ignar Fjuk. Koos Peeter Ernitsa ja suursaadik Mart Helmega võetakse vaatluse alla Eesti julgeoleku võimalikkuse ja ametkondade suutlikkus.*** Ignar Fjuk leiab, et riiki ei juhi enam rahvas. Tarmo Kõuts on mures piirivalve võimekuse kadumise ja Eesti struktuuridesse imbunud Venemaa kasuks töötavate isikute pärast. Kas keegi üldse on kontrollinud valitsuse efektiivsust?
Pühapäevatee 2014-09-28Stuudiokülaline on AS Leibur juhatuse esimees Asso Lankots, räägime eesti leivast ja konkursist Leiburi leivategu ning täisterakampaaniast. Oma lapsepõlvelugu alustab laulja Jüri Homenja ja laulab laulu "Meenuta" (D.Brandes/I.Makarov). Oleme külas Tõnu talu puukoolis, kus Katrin Kraav räägib taimedest, mida on võimalik sügisel istutada. Lea Eisen tutvustab Arhitektuurimuuseumi ekskursioonisarja "Avatud majad". Peeter I Majamuuseumi pedagoog-kuraatori Zhurab Jänesega oleme Peeter I elutoas. Restorani Riis perenaine Kadri Tran valmistab tai köögi suppi veiselihaga. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Pühapäevatee 2014-09-21Stuudiokülaline on Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm, kõne all on töövõimereform. Käime Triin Mägi koduaias, mis tunnistati konkursi "Eesti kaunis kodu 2014" üheks võitjaks. Tiina Ilvesega räägime tema raamatutest ja elust. Lea Eisen viib meid seenemetsa ja seenenäitusele. Peeter I majamuuseumi pedagoog-kuraator Zhurab Jänes tutvustab muuseumi vestibüülis asuvaid maale. Restorani Riis perenaine Kadri Tran valmistab riisinuudleid köögiviljadega taipäraselt. Heidy Tamme laulab "Võta mind lehtede varju" (O.Ehala/V.Luik). Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Vaba Mõtte Klubi 2014-09-16Vaba Mõtte Klubi peamiseks jututeemaks on kapo ebaõnnestunud erioperatsioon, mis tõi päevavalgele teravad puudujäägid piirivalve töös, kapo ja siseministeeriumi tegemistes ning tekitas küsimuse valitsuse võimekuses asju ohjata. Erukolonel Leo Kunnas küsib, kas FSB ei taha mitte kapot hävitada?*** Teise teemana on kõne all isik, kes väidetavalt omastas 20 miljonit VEB fondi raha. Hardo Aasmäe sõnul on see isik juhtiv Reformierakonna liige.
Pühapäevatee 2014-09-14Stuudiokülaline on Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp. Vanavanemate päeva puhul käime Vanurite Eneseabi ja Nõustamiskeskuses, kus esinevad juhatuse esimees Heino Hankewitz, näitleja Külli Palmsaar ja lauljad. Oleme külas kuue lapselapse vanaemal Maila Velströmil. Lea Eisen intervjueerib Tallinna Rahvaülikooli direktorit Liivi Soovat uue õppeaasta alguse puhul ja vestleb kursuslastega. Peeter I majamuuseumi pedagoog-kuraator räägib maja ajaloost. Aasia restorani Riis perenaine Kadri Tran õpetab tegema värsket salatit tempura krevettidega. "Laulu koduteest" esitab Ervin Lillepea. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Meedia keskpunkt 2014-08-27Presidendiproua Evelin Ilvese Eestist lahkumise uudis oli Delfi portaalis ja ajalehtede portaalides üleval olnud juba terve ööpäeva, kui rahvusringhääling ikka veel vaikis. Kuidas saame usaldada riigi rahastatud uudistekanalit, mis tähtsa teate avaldamata jätab.*** Balti keti 25. aastapäeva pidustusi peeti hoogsalt Tallinnas. Ootamatult tehti riigi teises otsas Viljandis aga teine analoogne üritus, kuhu rahvarindelasi kutsuti väga vähe. Edgar Savisaar tähistas sündmust pealinnas, Toomas Hendrik Ilves Viljandis, aga kokku nad ei saanudki, ehkki president roosiaias peetud kõnes kutsus eestlasi üksteisele lähenema.*** Kas NATO ikka kaitseb Balti riike? Ajakirja Economist kolumnist Edward Lucas arvab, et Balti riike võidakse anastada mõne naaberriigi poolt vaid kolme tunniga. Angela Merkel meid julgustada ei suutnud ja Paide Arvamusfestival vastuseid ka ei andnud.
Pühapäevatee 2014-06-08Stuudiokülaline on Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul, jutuks tuleb töövõimereform, aga ka saatekülalise aastatepikkune huvi ravimtaimede vastu. Läheme külla veteransportlasele Helvi Eriksonile, kelle kodu annab tunnistust pikast ja edukast sportlaseteest, mis kestab tänini. Riina Reiman on joogatreener Peeter Liivi jutul, räägitakse sellest, missuguseid harjutusi oleks mõistlik teha koduaias töötades, et oma tervist hoida. Taimetark Tiiu Väinsaar õpetab jaanieelsest loodusest leidma kasulikke taimi. Käime astroloog Igor Mangi korraldatud Kaksikute tähemärgis sündinute kokkusaamisel Kadrioru pargis ja loosime tähetarga abiga välja 10 DVDd meie saates kõlanud lauludega. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

Pühapäevatee 2014-05-25

Saatekülaline on Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb, kes räägib vanalinna päevadest. Pirjo Levandi jutustab oma lapsepõlvelugu. Hannula Lepp on külas Võsu Eakate Seltsil Meelespea, kus mõne aja eest tähistati Georg Otsa sünniaastapäeva. Seltsi president Vaike Talpsepp räägib seltsi kauaaegsest tegevusest ja Georg Otsa lauldud laule esitab Valdek Kilk. Tallinna Linnamuuseumis tutvustab koguhoidja Urve Mankin klaasikogu. Riina Reiman käib Kesklinna Sotsiaalkeskuse võimlejate jutul. Taimetark Tiiu Väinsaar annab teada, missugust abi võiks olla mesiputkest ja kortslehest. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

Vaba Mõtte Klubi 2014-03-25Tähtsaim teema praeguse Eesti riigi jaoks on riigikaitse. Kolonelleitnant Leo Kunnas ütleb, et kaitseministeeriumis on vastu võetud valed otsused. Tema arvates on Eesti võime sõjaseisukorras vägesid juhtida halvatud. Kunnas teeb revolutsioonilise ettepaneku loobuda Ottawa konventsioonist ja võtta kasutusele oma territooriumil maamiinid. Vaba Mõtte Klubi vaidleb selle üle, kas mineerida koheselt Eesti läänepiir. Jaak Urmeti ja Mart Helme vahel puhkeb tuline vaidlus venemeelsuse teemal. Loomulikult ei jäeta tähelepanuta Eesti uue valitsuse ametisseastumine ja sündmused Ukrainas.
Pühapäevatee 2014-02-09Tänavu on rahvusvaheline peretalude aasta. Lähemalt räägib sellest meie stuudiokülaline, Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm. Eesti Ajaloomuuseumi juttudega jõuame täna ühele poole, teadur Hiljar Tammela tutvustab okupatsiooniaega ja taasiseseisvust puudutavat väljapanekut. Ajaloomuuseumi kauaaegne peavarahoidja Eve Peets jutustab huvitavatest kohtumistest seoses oma tööga. Vaatame, kuidas läheb vanematel inimestel arvutiõpe Pirita Sotsiaalkeskuses. Koos Õnne-Eha Kabritsaga arutleme koduvahetuse üle. Restorani "Kapten Tenkesh" peakokk Inna Ivantshenko alustab ungari köögi tutvustamist ning an lahendada uue mõistatuse. Ervin Lillepea esitab "Laulu koduteest". Saate toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

Uudised