Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Rahvaadvokaat

2014-10-29

Kui me räägime inimõigustest, ei saa mööda majandusest ja poliitikast. Veelgi enam - pole lihtsalt võimalik rääkida sellest kõigest üksnes Eesti kontekstis. Sest me elame maailmas, kus liblika tiivalöök võib kusagil mujal põhjustada tsunami - vähemalt ülekantud tähenduses. Andra Veidemanniga on inimõiguste üle arutlemas poliitikaanalüütik Ahto Lobjakas ja inimõiguste asjatundja Kari Käsper. Saate reþissöör on Andres Loorand, toimetaja Heidi Tammar. Meie e-posti aadress on rahavaadvokaat@tallinnatv.eu.

Livebox

Värskemad lood

Meedia keskpunkt 2014-10-29Meedia keskpunkt küsib ja vastab: Kas koolitulistamisega astusime taas sammu lääne heaolu ühiskonna poole?*** Kas sõnasõda kahe ministri vahel teravdab ka suhteid eesti ja vene rahvusgruppide vahel? Ja kas Jürgen Ligi on lihtsalt ennasttäis ja ülbe või mängib häälte püüdmiseks peent poliitilist mängu?*** Kui Reformierakond jätkaks pärast kevadisi valimisi oma valitsemist, siis oleks Eestis ees hädaorg, kirjutab Kesknädalas kolumnist Jakko Väli, ja kutsub üles valima ükskõik keda peale Reformierakonna kandidaadi.*** Värske Pealinn ja tänane Kesknädal küsivad otse, et kas lausjoomine on muutunud eestlaste inimõiguseks?
Pühapäevatee 2014-10-26Stuudiokülaline on majandusanalüütik Heido Vitsur, kellega räägime Eesti Tööandjate Keskliidu manifestist. Lea Eisen käib rahvusvahelisel noorte kunstitriennaalil Katariina kirikus ja Hopneri majas. Laulja ja muusikaõpetaja Ilona Aasvere jutustab oma lapsepõlvest ja esitab laulu "Siin on nii hea". Kalamaja Lastemuuseumi Miiamilla tegemisi tutvustab pedagoog Ade Lehtse ja muuseumi vanematest nukkudest räägib pedagoog Tuuli Silber. Tõnu talu puukooli perenaine Katrin Kraav jagab õpetusi rooside talviseks katmiseks. Restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille õpetab küpsetama ahjupraadi saksa retsepti kohaselt. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Pühapäevatee 2014-10-19Stuudiokülaline on Rahvusooper Estonia ooperijuht Mart Mikk, vestlusteemaks on heategevuskontsert "Estonialt Ukrainale". Estonia solist Pavlo Balakin esitab laulu "Sind armastasin". Lea Eisen annab ülevaate teatrifestivalist Kuldne Mask. Laulja Ilona Aasvere jätkab oma lapsepõlvelugu ja esitab laulu "Kui öö on nii lõhnu täis". Tõnu talu perenaine Katrin Kraav õpetab sügisest rooside lõikamist. Oleme Kalamaja Lastemuuseumis Miiamilla, kus on külas Laagna lasteaia Rukkilill lapsed. Pedagoog Tuuli Silber tutvustab maja ajalugu. Restorani Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille valmistab saksa köögis tuntud toitu obatzda. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Rahvaadvokaat 2014-10-15Sellest, milline on ühe riigi maksupoliitika, sõltub paljuski inimeste elujärg. Kuidas võimule pürgivad erakonnad oma maksupoliitikat suudavad õigustada ja valijatele atraktiivseks muuta - see määrab paljuski ära, mis suunas liigub Eesti valimistejärgsel ajal. Andra Veidemanni juhitud saate teema ongi maksud ja nende mõju meie igapäevaelule ning tulevikule. Kutsume ka vaatajaid kaasa mõtlema ja oma seisukohti avaldama aadressil rahvaadvokaat@tallinnatv.eu. Režissöör Andres Loorand, toimetaja Heidi Tammar.
Pühapäevatee 2014-10-05Stuudiokülaline on dr Peeter Mardna, juttu tuleb meditsiini rahastamisest ja hambaravi hüvitistest. Lea Eisen on eakate festivalil Salme Kultuurikeskuses, intervjuud on sotsiaalkaitseministrilt Helmen Kütilt ja festivali korraldajalt, MTÜ Inkotuba tegevjuhilt Eha Topolevilt. Jüri Homenja meenutab oma kooliaega, õpetajaid ja muusikutee algust ning esitab laulu "Las lendab aeg" (D. Brandes/I. Makarov). Katrin Kraav Tõnu talu puukoolist räägib püsikute sügisesest istutamisest. Peeter I majamuuseumi pedagoog-kuraator Zhurab Jänes tutvustab Peeter I magamistuba. Restorani Riis perenaine Kadri Tran teeb magustoiduks cantaloupe meloneid maasikatega kookospiimas. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

Rahvaadvokaat 2014-10-01

2014. aasta viimased kuud on Eestis tavapärasest ärevamad. Riigi julgeolek, inimeste toimetulek igapäevaeluga, ebavõrdsus nii palgas, haridustee alustamisel kui ka tervishoiuteenuste kättesaamisel - need on ainult mõned märksõnad probleemide hulgast, millega riigi juhtimisel pidevalt tuleb tegelda. Mida eelistada? Kelle soovid paremaid aegu ootama jätta? Kui palju kuluks raha lubaduste täitmiseks, mida erakonnad valimiste eel annavad? Milliseid lubadusi tuleks tõsiselt võtta ja mille poolt oma hääl anda, et riigis inimeste jaoks midagi tuntavalt muutuks? Kas on olemas alternatiivi praegusele majandusmudelile? Andra Veidemanni juhitava saatesarja esimestes saadetes arutlevad ja pakuvad oma lahendusi välja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ja külalisprofessorid Euroopa teistest ülikoolidest. Oodatud on ka televaatajate arvamused ja seisukohavõtud meiliaadressil rahvaadvokaat@tallinnatv.eu. Saatesarja režissöör on Andres Loorand, toimetaja Heidi Tammar.

Vaba Mõtte Klubi 2014-09-30Vaba Mõtte Klubi seekordseteks analüütikuteks on admiral Tarmo Kõuts ja arhitekt Ignar Fjuk. Koos Peeter Ernitsa ja suursaadik Mart Helmega võetakse vaatluse alla Eesti julgeoleku võimalikkuse ja ametkondade suutlikkus.*** Ignar Fjuk leiab, et riiki ei juhi enam rahvas. Tarmo Kõuts on mures piirivalve võimekuse kadumise ja Eesti struktuuridesse imbunud Venemaa kasuks töötavate isikute pärast. Kas keegi üldse on kontrollinud valitsuse efektiivsust?
Pühapäevatee 2014-09-28Stuudiokülaline on AS Leibur juhatuse esimees Asso Lankots, räägime eesti leivast ja konkursist Leiburi leivategu ning täisterakampaaniast. Oma lapsepõlvelugu alustab laulja Jüri Homenja ja laulab laulu "Meenuta" (D.Brandes/I.Makarov). Oleme külas Tõnu talu puukoolis, kus Katrin Kraav räägib taimedest, mida on võimalik sügisel istutada. Lea Eisen tutvustab Arhitektuurimuuseumi ekskursioonisarja "Avatud majad". Peeter I Majamuuseumi pedagoog-kuraatori Zhurab Jänesega oleme Peeter I elutoas. Restorani Riis perenaine Kadri Tran valmistab tai köögi suppi veiselihaga. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Vaba Mõtte Klubi 2014-09-16Vaba Mõtte Klubi peamiseks jututeemaks on kapo ebaõnnestunud erioperatsioon, mis tõi päevavalgele teravad puudujäägid piirivalve töös, kapo ja siseministeeriumi tegemistes ning tekitas küsimuse valitsuse võimekuses asju ohjata. Erukolonel Leo Kunnas küsib, kas FSB ei taha mitte kapot hävitada?*** Teise teemana on kõne all isik, kes väidetavalt omastas 20 miljonit VEB fondi raha. Hardo Aasmäe sõnul on see isik juhtiv Reformierakonna liige.
Pühapäevatee 2014-09-14Stuudiokülaline on Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp. Vanavanemate päeva puhul käime Vanurite Eneseabi ja Nõustamiskeskuses, kus esinevad juhatuse esimees Heino Hankewitz, näitleja Külli Palmsaar ja lauljad. Oleme külas kuue lapselapse vanaemal Maila Velströmil. Lea Eisen intervjueerib Tallinna Rahvaülikooli direktorit Liivi Soovat uue õppeaasta alguse puhul ja vestleb kursuslastega. Peeter I majamuuseumi pedagoog-kuraator räägib maja ajaloost. Aasia restorani Riis perenaine Kadri Tran õpetab tegema värsket salatit tempura krevettidega. "Laulu koduteest" esitab Ervin Lillepea. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Meedia keskpunkt 2014-08-27Presidendiproua Evelin Ilvese Eestist lahkumise uudis oli Delfi portaalis ja ajalehtede portaalides üleval olnud juba terve ööpäeva, kui rahvusringhääling ikka veel vaikis. Kuidas saame usaldada riigi rahastatud uudistekanalit, mis tähtsa teate avaldamata jätab.*** Balti keti 25. aastapäeva pidustusi peeti hoogsalt Tallinnas. Ootamatult tehti riigi teises otsas Viljandis aga teine analoogne üritus, kuhu rahvarindelasi kutsuti väga vähe. Edgar Savisaar tähistas sündmust pealinnas, Toomas Hendrik Ilves Viljandis, aga kokku nad ei saanudki, ehkki president roosiaias peetud kõnes kutsus eestlasi üksteisele lähenema.*** Kas NATO ikka kaitseb Balti riike? Ajakirja Economist kolumnist Edward Lucas arvab, et Balti riike võidakse anastada mõne naaberriigi poolt vaid kolme tunniga. Angela Merkel meid julgustada ei suutnud ja Paide Arvamusfestival vastuseid ka ei andnud.
Pühapäevatee 2014-06-15Räägime hooaja lõpetamisest, saate kordustest suvel, anname kaasa omapoolsed head soovid ja pakume kuulata väikest kontserti meie saates esinenud lauljatelt. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi. │ Kontsert: 1. Väino Puura, Siis, kui sirel valge õide lööb 2. Anne Adams, Sa oled mu järv 3. Jaan Arder, Kodu ja ristikhein 4. Erich Krieger, Järv leegib eha paistel 5. Ervin Lillepea, Vanaema aed 6. Siiri Känd, Õnne mosaiik 7. Mait Maltis, Saaremaa rannal 8. Karl Madis, Elukarneval 9. Marju Länik, Ma lähen jälle tulle 10. Andres Ots, Õhus on kõike 11. Silvi Vrait, Teisel pool tänavat seal 12. Heidy Tamme, Võta mind lehtede varju │
Pühapäevatee 2014-06-08Stuudiokülaline on Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul, jutuks tuleb töövõimereform, aga ka saatekülalise aastatepikkune huvi ravimtaimede vastu. Läheme külla veteransportlasele Helvi Eriksonile, kelle kodu annab tunnistust pikast ja edukast sportlaseteest, mis kestab tänini. Riina Reiman on joogatreener Peeter Liivi jutul, räägitakse sellest, missuguseid harjutusi oleks mõistlik teha koduaias töötades, et oma tervist hoida. Taimetark Tiiu Väinsaar õpetab jaanieelsest loodusest leidma kasulikke taimi. Käime astroloog Igor Mangi korraldatud Kaksikute tähemärgis sündinute kokkusaamisel Kadrioru pargis ja loosime tähetarga abiga välja 10 DVDd meie saates kõlanud lauludega. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Pühapäevatee 2014-05-25Saatekülaline on Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb, kes räägib vanalinna päevadest. Pirjo Levandi jutustab oma lapsepõlvelugu. Hannula Lepp on külas Võsu Eakate Seltsil Meelespea, kus mõne aja eest tähistati Georg Otsa sünniaastapäeva. Seltsi president Vaike Talpsepp räägib seltsi kauaaegsest tegevusest ja Georg Otsa lauldud laule esitab Valdek Kilk. Tallinna Linnamuuseumis tutvustab koguhoidja Urve Mankin klaasikogu. Riina Reiman käib Kesklinna Sotsiaalkeskuse võimlejate jutul. Taimetark Tiiu Väinsaar annab teada, missugust abi võiks olla mesiputkest ja kortslehest. Saates on mõistatus. Toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.
Vaba Mõtte Klubi 2014-03-25Tähtsaim teema praeguse Eesti riigi jaoks on riigikaitse. Kolonelleitnant Leo Kunnas ütleb, et kaitseministeeriumis on vastu võetud valed otsused. Tema arvates on Eesti võime sõjaseisukorras vägesid juhtida halvatud. Kunnas teeb revolutsioonilise ettepaneku loobuda Ottawa konventsioonist ja võtta kasutusele oma territooriumil maamiinid. Vaba Mõtte Klubi vaidleb selle üle, kas mineerida koheselt Eesti läänepiir. Jaak Urmeti ja Mart Helme vahel puhkeb tuline vaidlus venemeelsuse teemal. Loomulikult ei jäeta tähelepanuta Eesti uue valitsuse ametisseastumine ja sündmused Ukrainas.
Pühapäevatee 2014-02-09Tänavu on rahvusvaheline peretalude aasta. Lähemalt räägib sellest meie stuudiokülaline, Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm. Eesti Ajaloomuuseumi juttudega jõuame täna ühele poole, teadur Hiljar Tammela tutvustab okupatsiooniaega ja taasiseseisvust puudutavat väljapanekut. Ajaloomuuseumi kauaaegne peavarahoidja Eve Peets jutustab huvitavatest kohtumistest seoses oma tööga. Vaatame, kuidas läheb vanematel inimestel arvutiõpe Pirita Sotsiaalkeskuses. Koos Õnne-Eha Kabritsaga arutleme koduvahetuse üle. Restorani "Kapten Tenkesh" peakokk Inna Ivantshenko alustab ungari köögi tutvustamist ning an lahendada uue mõistatuse. Ervin Lillepea esitab "Laulu koduteest". Saate toimetaja on Liina Kusma, rezhissöör Olev Jaksi.

Uudised