Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Livebox

Värskemad lood

Keskkonnanädal 2014-10-18Loksal avati kauaoodatud jäätmejaam, mis valmis koostöös Tallinna linnaga. Põhjuse andis selleks Keskkonnainvesteeringute Keskuse kompleksne finantseering jäätmejaamade rajamiseks.*** Eesti Loodusmuuseumis saab tutvuda uue näitusega "Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni". Ühtlasi tähistab muuseum oma 150. tegutsemisaastat.*** Eestisse on jõudnud surmav sigade Aafrika katk, mis on pooleteise kuuga tapnud juba 21 metssiga. Erakordselt kõrge nakkusohu tõttu on kõrgendatud valvelolekusse viidud nii Keskkonnaministeerium, Veterinaar- ja Toiduamet kui ka kõik jahimehed ja kodusigade pidajad.*** Rahvusraamatukogu loodusõhtul tegi ettekande ilmast ja kliimast Keskkonnaagentuuri peaspetsialist-klimatoloog Ain Kallis.
Keskkonnanädal 2014-10-04Saate teemad: Metsane maatükk Tallinnas Randvere teel ja sellel tehtav võimalik lageraie on andnud põhjust Tallinna Keskkonnaametil alustada kohtuteed.*** Loodusajakirjal National Geographic täitus kolm aastat eestikeelsena ilmumist. Viimased numbrid keskenduvad muuhulgas ülemaailmsele probleemile, kuidas toita inimkond tulevikus.*** Teadlaste arvates päästab meie planeedi elanikud näljajahädast putukate ja taimedest valmistatud piima tarbimine.*** Elektriautode ostjaid toetav Elmo projekt lõppes 7. augustil. Keskkonnanädal uurib, kas pärast seda on elektriautode müük vähenenud.*** Ornitoloogiaühing andis välja Eesti lindude värviraamatu, kus ootab värvimist meie 20 tuntumat lindu, keda hiljem on lihtne ära tunda looduseski.
Keskkonnanädal 2014-09-20Saate teemad: Tallinnas Randvere teel asuval maa-alal kavandatav lageraie on andnud Tallinna linnale põhjuse minna kohtusse. Maaomanikud kasutavad seaduses olevat auku, mis hägustab omavalitsusi ja riigi võimalusi keskkonda kaitsta.*** Rahvusvaheline kliimapaneel (ICC) avalikustab oktoobris kliimaraporti teise osa. Tõestamaks, et kliima soojenemine ikkagi toimub, on võetud kasutusele ookeanide happelisuse argument. Küsime kommentaari akadeemik Anto Raukaselt.*** Rakveres elav bioloog ja loodusekaitsja Marek Vahula koostab raamatut Eesti loodusrekorditest.*** Kunda sadamas avati miljon eurot maksma läinud 6000 ruutmeetri suurune ladu, mis peaks võimaldama puidugraanulite ekspordi kahekordistamise. Räägime loodussõbralikust kütmisviisist ja ka selle majanduslikest aspektidest.*** Selgusid Tallinna loomaaia fotovõistluse ZoFo 2014 võitjad. Võistlus oli pühendatud loomaaia 75. aastapäevale.
Eesti Vabadusvõitlejate XXII kokkutulek Põltsamaal 2014-09-16Eesti Vabadusvõitlejate Liidu 22. Kokkutulek Põltsamaal algas pärgade asetamisega Vabadussõja mälestussamba jalamile. Pärast vabadussõdalaste tamme istutamist liikusid osalejad pidulikus rongkäigus Niguliste kirikusse mälestusjumalateenistusele. Üritus jätkus lossihoovis lipuheiskamise ja tulesüütamisega. Kokkutulekut korraldas veteran ja Põltsamaa linna teenetemärgi kavaler Arnold Kull koostöös linnavalitsusega. Saate autorid Peeter Võsa ja Andres Vään.

Kataloonia 2014 2014-09-11

Katalaanid tähistavad 11. septembrit eriliselt, sest see päev 300 aastat tagasi on läinud ajalukku, mil Kataloonia kaotas oma riigi. Sellest päevast on elatud Hispaania koosseisus. Kui aastal 2013 korraldasid katalaanid inimketi Balti keti eeskujul, et näidata maailmale oma vabadustahet, siis sellel aastal moodustavad 2 miljonit inimest Barcelona tänavatel V tähe. Saates räägime Kataloonia poliitikute ja seal elavate eestlastega, mida katalaanid tegelikult soovivad ja kuidas Euroopa ja Eesti nende iseseisvumisse suhtuvad. Saate produtsent Toomas Lepp.

Keskkonnanädal 2014-09-06Ei ole midagi tähtsamat kui Tallinna loomaaed. Teda on vaja loomadel, lastel, Tallinna linnal ja teadlastel. Hiljuti sai loomaaed 75. aastaseks.*** Keskkonnateemadel aktiivselt sõnavõttev isik, endine roheliste liider Marek Strandberg ona asunud pidama peatoimetaja ametit. Tema hallata on ajakiri Inseneeria. Vaatame, kas inseneride maailmal on midagi ka ühist keskkonnateemadega.*** Imelikud asjad toimuvad Tallinna Vabadussamba nõlva katva muruga - muru lihtsalt ei ole. Püüame selgitada, miks meile olulise monumendi ümbrus korras ei seisa.*** Kauni sügise juurde kuulub lahutamatult üks seenelkäik. Mida pakub tänavune seenemets, vaatame koos Tartu mükoloogide ja meie Tartu korrespondendi Liis Eproga.
Suvemiks 2014-08-22Vestleme rahvusvahelisel olümpiaadil edukalt osalenud Tallinna gümnasistidega. Saame teada, kui raske katalipu peab läbima, et rahvusvahelises konkurentsis läbi lüüa.*** Saatesse mahub aga palju muudki. Läheme Kultuurikatla aia töötuppa, et uudistada, kuidas valmistatakse unikaalseid elektrilisi keelpille tuntud Hollandi muusiku Yuri Landmani juhendamisel.*** Räägime ka Tallinna loomaaia sünnipäevapeost, Tabasalu päevast, Tallinna Linnateatri hooaja avamisest ja üle-eestilisest modelliotsingust.
Suvemiks 2014-08-21Räägime pikemalt uuest linateosest, Balti keti ajaloost kõnelevast Toomas Lepa filmist "Balti passioon". Omi mõtteid nii Balti ketist kui filmi valmimisest jagab stsenarist Rein Veidemann.*** Suvemiksil on külas erakordne talent, 13-aastane poiss Jaagup Tuisk, et rääkida oma tegemistest muusika- ja kinomaailmas.*** Saame teada, millist abi pakub peagi Eesti turule jõudev uudne seade DentaSleep.*** Heidame ka pilgu keskkonnasõbraliku liikumise kuu ettevõtmistele ja Tallinna Kristiine linnaoa suvistele kultuuriüritustele.
Suvemiks 2014-08-19Saates kõneldakse pikemalt eesseisvast taasiseseisvumispäevast ja 20. augustiga seotud üritustest.*** Külastame Tallinna Teletorni, mis tähistab Eesti taasiseseisvumispäeva traditsioonilise perepäevaga.*** Räägime nii Soomepoiste muuseumist kui homme algavast Soome lahe päevast.*** Käime Eppingi tornis, kus tutvustatakse Tallinna kindluste arengut ning keskaegseid relvi.*** Teema kaasa lennureisi Tallinnast Nizzasse, et vaadata seda, mis tavareisijale jääb märkamatuks.*** Stuudios aga puhume Kesknädala 15. sünnipäeva puhul juttu ajalehe endise ja praeguse peatoimetaja Heimar Lengi ja Urmi Reindega.
Suvemiks 2014-08-14Uurime Linnar Priimäelt, mida tema arvab seadusest, mis lubab avalikult napsitada.*** Selgitame, miks oleks mõistlik enne reisile minekut soetada Euroopa ravikindlustuskaart.*** Räägime sellest, kuhu peaksid noored pöörduma psühholoogiliste probleemide/murede korral.*** Proovime selgust saada, miks turnivad täiskasvanud mehed lähipäevadel Tallinnas Tornide väljakul puude otsas.*** Anname infot, kuidas tähistatakse Tallinnas Balti keti aastapäeva.*** Käime külas 2014. aasta Euroopa kultuuripealinnal.*** Uudistame, millised uued tuuled puhuvad Eesti Loodusmuuseumis sel sügisel.
Suvemiks 2014-08-12Seoses Venemaa sanktsioonide ja kujunenud olukorraga uurime, mis põllumajandustootjaid ja tarbijaid lähitulevikus ees ootab. Uute meetmete rakendamisest, sealhulgas riigi toetustest eksportivatele ettevõtetele ja uute turgude avamisest kõneleb Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potissepp.*** Teeme kokkuvõtte lõppevast õpilasmaleva suvest ning toome televaatajani asjaosaliste mõtted, arvamused ja meeleolud.*** Räägime ka selgeltnägemisest, Ivari Kannelmäe kontserdist, eesti vitraažikunstnik Kristel Haidaku debüütnäitusest „Sind oodatakse...“ Tallinna Lennujaama galeriis ja Eesti esimesest elektrivormelist.
Suvemiks 2014-08-11Stuudios on muusik Raul Ukareda, et rääkida eesolevast jalgpallurite ning muusikute jalgpallilahingust.*** Ajame juttu koomiksikunstniku Madis Otsaga, kes viib meid Pesakonna seikluste telgitagustesse. *** Geobioloog "pendlimees" Kalju Paldis jagab selgitusi taimede ja aljalooliste paikade tervendava energia kohta. Saates tuleb veel juttu Itella SmartPOST heategevuskampaaniast, Tutanhamoni hauakambri aarete näitusest Rahvusraamatukogus ning Tammsaare pargis toimuvast kunstinäitus-müügist Tallinna Kunstituuled.
Suvemiks 2014-08-07Läänemaal Hanila vallas leiab 17.-18. augustini aset Vallaliste suvelaager. Nimi võib kõlada eksitavalt, sest laagrisse pole oodatud mitte ainult üksikud hinged, vaid lihtsalt vabad inimesed.*** Kas Sina oled külastanud juba Energia Avastuskeskust? Kui pole veel jõudnud, siis tee seda tänases Suvemiksis koos meie reporter Gitta Rieneriga.*** Teatri- ja Muusikamuuseum kutsub kõiki luule- ning laululembeseid inimesi kaunist suveõhtut veetma üheskoos Jaan Söödi ning Alo Kõrvega, kes esitavad tutntud Jaanide ja Juhanite loomingut.*** Sel nädalavahetusel leiab Võsul aset suurejooneline Georg Otsa festival. Räägime festivali korraldajaga ning suurkuju meenutavad maestro Eri Klas ja Eino Baskin.*** Tänapäeval alustavad mitmed noored muusikud oma lauljakarjääri tänu Youtube-i postitatud videotele. Nii ka meie saatekülaline - 13-aastane Carlos Ukareda.*** Juttu tuleb ka spordist, täpsemalt Vabaduse väljakul toimuvast "Sprite Streetball 2014" korvpallivõistlusest.
Suvemiks 2014-07-29Mis asi on armukadedus ning millistes mõõtmetes jääb armukadedus normaalsuse piiridesse? Kuidas üle saada enda foobiatest? Kas palavus paneb inimesed veidralt käituma? Nendele küsimustele otsime vastuseid üheskoos psühhiaater Jüri Ennetiga.*** Homme on Löwenruh pargis toimumas järjekordne tasuta kontsert. Sedapuhku paneb publiku jala tatsuma armastatud Ivo Linna, kes astub üles ansambli The Beatles repertuaariga.*** Praegu on just õige aeg hakata otsima trenne, millega vaba aega sisustada ning mille abil end vormis hoida, sest JJ Street Tantsustuudio on asunud värbama uusi tantsusõpru. Millised stiilid on populaarsed ning kuidas tänavatantsudega tutvust teha, sellest räägib JJ Street Tantsustuudio asutaja Joel Juht.*** Viljandi Folk on meeleolukalt mööda saadetud ning folkmuusika sõbrad on end kindlasti juba Viru Folgi lainele häälestanud. Kes järgmisel nädalal Käsmus üles astuvad ning kuidas kõige kergema vaevaga üldse folgile pääseda? Vastuseid annab ürituse peakorraldaja.
Suvemiks 2014-07-28Mis saab sellest prahist, mis inimestest erinevatel festivalidel maha jääb? Kas sellest üldse saab midagi? Tänases saates räägime, kuidas ühe mehe prügi on teise mehe äri aluseks.*** Saatesse toovad särtsu TTÜ tantsutüdrukud ja saltopoisid, kelle esinemist saab iga huviline 2. augustil Stroomi rannas toimuval Pere- ja Tervisepäeval ise imetleda.*** Kuidas tunnustada heategu? Kui märkad mõnd väga head tegu, siis ära pea paljuks see jäädvustada ning saata fotokonkursile "Hea tegu".*** Kauaoodatud ning samas ootamatult kõmu tekitanud Augustibluus on juba peaaegu ukse ees. Muusikast räägib bluusimees Emil Rutiku.*** Teeme ka meeleoluka tagasivaate nädalavahetusel Saaremaal toimunud mönusale Mototoobrile.

Suvemiks 2014-07-24

Eesti Rahvusraamatukogus on alates augustist avatud näitus Egiptuse vaarao Tutanhamoni hauakambrist leitud aaretest. Mida täpsemalt näha saab, sellest teeme saates juttu.*** Külastame äsja valminud Eesti esimest jäätisemuuseumi ning vaatame üheskoos Onu Eskimoga masinaid, millega läbi aegade on jäätist valmistatud.*** Puhume juttu Jaanus Nõgistoga. Eks ikka suvest, muusikast ning Augustibluusi ümber toimunud skandaalist.*** Peagi on algamas järjekordne Ava Lava üritus. Uurime, kes tänavu üles astuvad ning mida põnevat teha saab.*** Ilmajaam hoiatab, et kuumad ilmad on Eestisse alles jõudmas. Kuidas hoiduda kuumarabanduse eest, kuidas kaitsta ennast ning enda lähedasi ning kuidas aidata, kui juhtud nägema kedagi, kes kuumarabanduse saanud on. Nendele küsimustele annab vastuseid Reanimobiili õde Inge Rumberg.

Suvemiks 2014-07-22Külas on SA Kadunud eradetektiiv Aare Rüütel, kes räägib, mida hõlmab endast kadunud inimeste otsimine ning millal on õige hetk pöörduda nende sihtasutuse poole.*** Neljapäeval algavast Viljandi Folgist ning hetkeolukorrast Ukrainas on rääkimas ansambel Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi.*** Vaatame, kes pälvisid Põlvamaal välja antavad Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad.*** Külastame Tallinna kesklinnas möödunud nädalal uksed avanud jääbaari. Mida see endast kujutab ning kuidas hoolitsetakse ühe jääbaari sisustuse eest?*** Juttu tuleb puhuma ka Baltikumi suurima kiirendusvõistluse Speedest peakorraldaja Aivo Halanurm.
Suvemiks 2014-07-18See päev on saabunud, mil anti avapauk tänavustele Tallinna merepäevadele! Kuulame festivali avakontserti ja ajame juttu Virtsu Vabaaja Seltsi liikme Tõnis Veltmaniga, kes pakub merepäevadel soovijatele võimalust minna kaatriga merele.*** Oleme külastamas Vihula mõisa ning vaatame, milliseid võimalusi pakutakse seal puhkajatele.*** Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab 296. sünnipäeva! Miks kannab sünnipäevapidu nime Musta Daami Päev ning mida täpsemalt sel päeval Kadriorus teha saab - sellest on rääkimas Kadrioru Kunstimuuseumi direktor.*** Külas on andekas muusik Kristjan Kasearu. Või hoopis näitleja? Või naistemees? See selgub juba saadet vaadates.***
Suvemiks 2014-07-17Suvemiksi saatel on külas MTÜ Puude Taga On Inimene tegevjuht Kristi Hunt, et rääkida Tallinna Merepäevadel avatavast pimekohvikust.*** Käime külas Nõmmel elaval maailmarändurist kunstnikul Toomas Altnurmel ja vaatame, millega mees suvisel ajal tegeleb ja millest inspiratsiooni ammutab. Räägime ka sellest, mida tulevik toob.*** Mida kujutab endast Ihamaru külas Põlvamaal eesoleval nädalavahetusel toimuv Labürindifestival ning kes sinna oodatud on? Räägib festivali peakorraldaja Aivar Täpsi.*** Külas käivad ka Massaažibussi omanikud ja massöörid.*** Kõrvale teeb aga pai Eesti oma reggae-bänd Bombillaz!
Suvemiks 2014-07-15Teeme juttu talendika ning omanäolise artisti Taavi Petersoniga.*** Räägime etteruttavalt 20. juulil Ämaris toimuvast Lennushowst.*** Anname nõu, mida pakkida kaasa esmaabipakki, kui minnakse suvisele väljasõidule.*** Külas on MTÜ Continuous Action esindaja, et rääkida noorte tööst vabatahtlikena.*** Tutvustame põgusalt NUKU uut suvelavastust "Kapten Granti lapsed". Toome teieni plaanid otse prooviruumist ning uurime, kas lavastuse ettevalmistustega ollakse ajakavas.*** Oma uut laulu koos suurepärase videoga on tutvustamas hinnatud muusik Uku Suviste. Olgu öeldud, et see on esimene kord, mil uus lugu kuulajate ja vaatajateni jõuab.

Suvemiks 2014-07-14

Täna arutlevad Tallinna TV spordisõbrad Jaan Männik ja Revo Raudjärv lõppenud jalgpalli MM-i tulemuste üle.*** Teeme juttu peagi algavatest Tallinna Merepäevadest ning külastame Prangli saart.*** Uudistame, mida põnevat toob suvi noormuusikule Carl-Philip Madisele ja vaatame ära ka tema uhke muusikavideo.*** Juttu tuleb ka parkimisest ning autodest, kuid mitte lihtsalt autodest, vaid uhketest Ameerika autodest, mida eesoleval nädalavahetusel Haapsalus imetleda saab.

Suvemiks 2014-07-03 Suvemiksi stuudios on vapustavalt vahva ja andekas muusik - Artjom Savitski. Artjom lõpetas muusikukarjääri kõrval just kooli - ja mitte tavalise kooli, vaid lausa ülikooli! Kui raske on muusiku tööelu kõrval korralikku haridust saada, millest artist eraelus loobuma peab ja mida ta loobudes võidab?*** Eesti inimeste finantsportree. Räägime, kuidas eestlastel on kombeks oma palka planeerida. Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juhataja annab nõuandeid, kuidas enda sissetulekuid paremini planeerida.*** Lisaks Artjom Savitskile ja Joel Juhile on täna Suvemiksi saates veel juttu 4. juulil club HOLLYWOOD-is toimuvast Tantsuparadiisist, kus seekordseks peaesinejaks klubi laval on Venemaa kõige mehelikum mees ja üks kõige populaarseim vene hip-hop laulja – DŽIGAN.*** Lisaks tuleb meie stuudiosse koos väikse neljajalgse karvase sõbraga Pesaleidja kassitoa juhataja, kes räägib meile kassitoa elanikest. Kuidas nad sinna on sattunud ning millega peaksid inimesed arvestama, kui nad endale sealt uut lemmiklooma võtma lähevad.
Keskkonnanädal 2014-06-28Tallinna loomaaed valmistub suursündmuseks. 1. juulil avatakse uus loodushariduskeskus, mida on oodatud ligi 30 aastat.*** Jahedate ja rõskete ilmade tõttu tunnevad aiandushuvilised muret, kuidas taimed vastu peavad. Küsime nõu Kloostrimetsa Puukooli perenaiselt Maris Viikholmilt.*** Vambola Paavo lugu toob meid Otepää kõrgustikule, kus asub Lihatööstus Edgar. Keskkonnanädalale andis põhjuse Otepääle minna asjaolu, et tööstus rajab uut veepuhastussüsteemi.
Suvemiks 2014-06-27Saates Suvemiks: Põikame Tallinnast välja ja külastame Näkiallika Tööriistade Sepikoda-muuseumi.*** Räägime sellest, kuidas mõistlikult ja ohutult reisida.*** Jutuks tuleb ka arhitektuur, täpsemalt võtame vaatluse alla Eesti taluarhitektuuri** Toome muljeid suurfestivalilt Tallinn Star Weekend.*** Lisaks kutsusime stuudiosse Nipernaadi restorani esindaja. Nagu August Gailiti Toomas Nipernaadi, nii rändas ka restoran Nipernaadi Eestis ringi, et koguda inspiratsiooni kodumaistest naturaalsetest talutoodetest ja kohtuda kohalike rannakalurite ning väiketalunikega, kes on kasvatanud oma saadusi eestlasliku hoole ja armastusega.
Suvemiks 2014-06-2521. sünnipäeva tähistav Eesti suurim vabaõhufestival Õllesummer toob Tallinna Lauluväljakule kokku üle saja artisti nii meilt ja mujalt. Südasuvine melu toimub seitmel erineva muusikastiiliga laval, loendamatutes baarides, telkides ning söögikohtades. Avapäeva, 9 juuli välisesinejaks on inglise hetke populaarseim rokktäht maailmas - Bastille. Õllesummeril esineb ka näiteks maailma tunnustatuim The Beatlesi tribuutbänd The Bootleg Beatles. Stuudios tehakse aga juttu festivalil esineva retroroki noortebandi Ziggy Wild säravate artistidega.*** Milline võiks olla igavese nooruse retsept? Kosmeetika kohta jagavad kasulikke nõuandeid DeSheli peakosmeetik Annika Üürike ja DeSheli turundusjuht Marina Veskilt*** Räägime ka üha enam populaarsust koguvast tai poksist.

Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel Tallinnas 2014-06-22

Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel moodustati 1988. aastal eesmärgiga tutvustada Malaisia kultuuri- ja kunstipärandit traditsioonilise ja kaasaegse tantsu ning muusika kaudu Kuala Lumpuri linnavalitsuse ja teiste riigiasutuste poolt korraldatud pidulikel üritustel. Hetkel koosneb ansambel 50 tantsijast, 13 muusikust, 3 koreograafist, 5 tantsuõpetajast, 2 meigikunstnikust ning 3 inspitsiendist. Kuigi ansambli põhiliseks eesmärgiga on tutvustada oma etenduste kaudu malaisia traditsioonilist kultuuri, valdab tantsutrupp ka kaasaegset tantsu- ja teatrikunsti, laulu ja muusikat.

Suvemiks 2014-06-19Jäämurdja Suur Tõll on Lennusadamas taas kõikidele külastajatele avatud.*** 16.-27. juulil ja 21. augustil asub mööda Eesti lavasid rändama suvine kontserttuur "Eile nägin ma Eestimaad" ehk Raju kontserttuur Ruja muusika ja muusikutega. Ruja muusikast ja fenomenist räägime Margus Kappeliga.*** Party Drive meediajuht Tõnis Lovjägin tutvustab uut reisimisvõimalust - reisimist pidutsedes.*** Juttu tuleb veel südameveresoonkonna haiguste ennetamisest, tervislikust toitumisest ja Haapsalus toimuvast erinäolisest muusikafestivalist Airport Jam.
Keskkonnanädal 2014-05-31Tuhanded linnud on oma koduks valinud linnapargid, sest sealne elukeskkond meeldib neile. Juba kaheksandat aastat korraldab Tallinna Keskkonnaamet koolilastele linnulaulu hommikuid.*** Lõppema hakkaval kuul tõstatati Eesti meedias Virumaa fosforiitide teema vähemalt kahel korral. Saates kommenteerime Eesti Rahvusringhäälingus ja Eesti Päevalehes väljaöeldud seisukohti.*** Tutvume Lavi allikate, Põlula kalakasvatuse ja kunagiste fosforiidi puuraukudega.
Luubi all 25.04.2013 2013-04-25 Kevad on koduse suurpuhastuse aeg. Me pühime tolmu ja peseme aknaid, kraamime ära nurgatagused ja kapipealsed, aga kas oskame seda ka õigesti ja arukalt teha? Nõu annab oma ala spetsialist. Tööd tehes võib paljugi juhtuda, aga nii mõnigi õnnetus jääb tulemata, kui ei peeta paljuks kaitsta oma käsi, pead, silmi ja kõrvu viga saamast sellega, et kasutatakse kaitsevahendeid. Ka koduste tööde puhul pole üleliigne kanda töökindaid, vajadusel kasutada turvarihmu, kaitseprille, kõrvatroppe - kõike seda, mis aitab ära hoida vigastusi. Saate re?issöör on Anne Sverdlik, reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum.
Luubi all 11.04.2013 2013-04-11Pole sugugi ükskõik, milline valgusallikas on keeratud lambipesasse. Kui poes vaadata ringi kõige odavama järele, ei pruugi tegemist olla kaugeltki kõige targema ostuga. Mida siis peab teadma ja millega arvestama selle ostu puhul? Käärime käised üles ja teeme kodu kevadel põhjalikult korda! Paremini õnnestub see neil, kes teavad ja oskavad. Mida kujutab endast sotsiaalkorter ja mis tingimustel linn inimesega selle üürilepingu sõlmib? Saate reporterid on Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.
Luubi all 28.03.2013 2013-03-28Mida peab enne allkirjastamist teadma lepingust, millega pannakse paika inimese töösuhted ja tööga kaasnevad kohustused, vastutus ja õigused? Mis vahe on töölepingul, käsundus- ja tööettevõtulepingul ja millised piirangud paneb seadus laste töötamisele? ? nõu annab jurist. Ka mehed tahavad vahel oma garderoobi värskendada. Millal veel, kui mitte kevadel, küsida, mida uut pintsakut, särki või lipsu ostma minnes peaks silmas pidama. Kas ka mehed võiksid sagedamini ja julgemalt valima oma riietusse särtsakamaid värvitoone ja julgemaid lõikeid? Meie lemmikloomad, koerad eriti, lähevad vahel kaduma. Kuidas nad üles leida ja mida teha, et neid otsima ei peakski, see tähendab ? et nad oleksid leitavad? Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.

Luubi all 28.02.2013 2013-02-28

Seekord võtame luubi alla kasutatud ja vanad raamatud. Mida nendega ette võtta, kui neid ühel hetkel liiga palju saab või tundub, et nende vastu selles peres kellegi enam huvi ei ole? Enne kui ise hakata nende väärtust hindama, tasub küsida nõu asjatundjalt. Asjatundja nõu kulub ära ka kodu koristamisel. Eriti sel ajal, kui ümberringi möllavad nakkushaigused ei piisa ainult hoolikast kätepesust. Ka kodused pinnad võivad olla pisikukandjad ja siis peab teadma, mida, kui sageli ja kuidas neid puhastada. Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.

Luubi all 18.12.2012 2012-12-18Pühade eel teeme korda oma kodud ja kaunistame nad ainult kord aastas kasutusel olevate jõululinade, -küünalde ja ?ehetega. Millised taimed sobivad jõuluaegsesse interjööri? Nõu annab asjatundja. Räägime oma ala meistritega kohvi valmistamisest. Üks võimalus oma üksijäänud suvekodu või korteri soovimatute külaliste eest kaitsmiseks on sinna paigaldatud signalisatsioon. Kuhu see panna, kuidas toimib? Saate tegid: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.
Luubi all 20.11.2012 2012-11-20Iga päev lahkub siit ilmast keegi ? kellegi ema või isa, õde või vend, lihtsalt armas inimene. Ja need, kes jäävad, peavad saama hakkama leinaga, samas teadma asju, millega nii mõnigi elus esimest korda kokku puutub. Mida tuleb teada ja kuidas teha, et lahkunu saaks väärikalt teele saadetud? Uurime ka, kas inimene, kes vahel koob müügiks mõne sokipaari, õmbleb kellelegi midagi või müüb turuväravas kimbukese omakasvatatud lilli või rediseid, peab ka makse maksma?
Luubi all 09.10.2012 2012-10-09Kataloogist tellitud kaup ja raha tagasi ? selleks peab juba tellides teadma mängureegleid; ranits on koolilapse jaoks liiga raske; kas on mõtet kehtestada norme, kui neid ei täideta? Või tuleks hoopis ranitsa sisu üle vaadata? Korstnapühkija tuletab meelde, et kütteperiood on alanud ja nii ahjulõõride puhastamisel kui ka tule tegemisel pliidi alla on reeglid, mida peab teadma ja täitma. Saate tegijad: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.

Uudised