Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Livebox

Värskemad lood

Suvemiks 2014-07-29Mis asi on armukadedus ning millistes mõõtmetes jääb armukadedus normaalsuse piiridesse? Kuidas üle saada enda foobiatest? Kas palavus paneb inimesed veidralt käituma? Nendele küsimustele otsime vastuseid üheskoos psühhiaater Jüri Ennetiga.*** Homme on Löwenruh pargis toimumas järjekordne tasuta kontsert. Sedapuhku paneb publiku jala tatsuma armastatud Ivo Linna, kes astub üles ansambli The Beatles repertuaariga.*** Praegu on just õige aeg hakata otsima trenne, millega vaba aega sisustada ning mille abil end vormis hoida, sest JJ Street Tantsustuudio on asunud värbama uusi tantsusõpru. Millised stiilid on populaarsed ning kuidas tänavatantsudega tutvust teha, sellest räägib JJ Street Tantsustuudio asutaja Joel Juht.*** Viljandi Folk on meeleolukalt mööda saadetud ning folkmuusika sõbrad on end kindlasti juba Viru Folgi lainele häälestanud. Kes järgmisel nädalal Käsmus üles astuvad ning kuidas kõige kergema vaevaga üldse folgile pääseda? Vastuseid annab ürituse peakorraldaja.
Suvemiks 2014-07-28Mis saab sellest prahist, mis inimestest erinevatel festivalidel maha jääb? Kas sellest üldse saab midagi? Tänases saates räägime, kuidas ühe mehe prügi on teise mehe äri aluseks.*** Saatesse toovad särtsu TTÜ tantsutüdrukud ja saltopoisid, kelle esinemist saab iga huviline 2. augustil Stroomi rannas toimuval Pere- ja Tervisepäeval ise imetleda.*** Kuidas tunnustada heategu? Kui märkad mõnd väga head tegu, siis ära pea paljuks see jäädvustada ning saata fotokonkursile "Hea tegu".*** Kauaoodatud ning samas ootamatult kõmu tekitanud Augustibluus on juba peaaegu ukse ees. Muusikast räägib bluusimees Emil Rutiku.*** Teeme ka meeleoluka tagasivaate nädalavahetusel Saaremaal toimunud mönusale Mototoobrile.
Suvemiks 2014-07-24Eesti Rahvusraamatukogus on alates augustist avatud näitus Egiptuse vaarao Tutanhamoni hauakambrist leitud aaretest. Mida täpsemalt näha saab, sellest teeme saates juttu.*** Külastame äsja valminud Eesti esimest jäätisemuuseumi ning vaatame üheskoos Onu Eskimoga masinaid, millega läbi aegade on jäätist valmistatud.*** Puhume juttu Jaanus Nõgistoga. Eks ikka suvest, muusikast ning Augustibluusi ümber toimunud skandaalist.*** Peagi on algamas järjekordne Ava Lava üritus. Uurime, kes tänavu üles astuvad ning mida põnevat teha saab.*** Ilmajaam hoiatab, et kuumad ilmad on Eestisse alles jõudmas. Kuidas hoiduda kuumarabanduse eest, kuidas kaitsta ennast ning enda lähedasi ning kuidas aidata, kui juhtud nägema kedagi, kes kuumarabanduse saanud on. Nendele küsimustele annab vastuseid Reanimobiili õde Inge Rumberg.
Suvemiks 2014-07-23Külas on endine Nõmme linnaosa vanem Erki Korp, kes ei tule stuudiosse mitte üksi, vaid koos neljajalgse sõbra Noraga.*** Räägime DJ Erkki Sarapuuga juba sel reedel alguse saavast Airport Jamist Haapsalus.*** Uudistame, millega tegeleb fotograaf Riina Vaikmaa ning kas ta on suutnud oma ausa fotonäitusega panna Eesti naised uskuma, et nad on ilusad ka ilma meigita.*** Saatejuht Kristiina Võsu külastas LIPOt ning pani seal ka enda müüja oskused proovile.*** Viljandi Pärimusmuusika Festivali ootuses räägime ansambel Midrid esindajaga. Uudistame, kui raske on inglihäälsetel neidudel muusikamaailmas omapead läbi lüüa.*** Jutuks tuleb ka Buduaari ilusate tüdrukute konkurss Evian Summer Model 2014.
Suvemiks 2014-07-22Külas on SA Kadunud eradetektiiv Aare Rüütel, kes räägib, mida hõlmab endast kadunud inimeste otsimine ning millal on õige hetk pöörduda nende sihtasutuse poole.*** Neljapäeval algavast Viljandi Folgist ning hetkeolukorrast Ukrainas on rääkimas ansambel Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi.*** Vaatame, kes pälvisid Põlvamaal välja antavad Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad.*** Külastame Tallinna kesklinnas möödunud nädalal uksed avanud jääbaari. Mida see endast kujutab ning kuidas hoolitsetakse ühe jääbaari sisustuse eest?*** Juttu tuleb puhuma ka Baltikumi suurima kiirendusvõistluse Speedest peakorraldaja Aivo Halanurm.
Suvemiks 2014-07-17Suvemiksi saatel on külas MTÜ Puude Taga On Inimene tegevjuht Kristi Hunt, et rääkida Tallinna Merepäevadel avatavast pimekohvikust.*** Käime külas Nõmmel elaval maailmarändurist kunstnikul Toomas Altnurmel ja vaatame, millega mees suvisel ajal tegeleb ja millest inspiratsiooni ammutab. Räägime ka sellest, mida tulevik toob.*** Mida kujutab endast Ihamaru külas Põlvamaal eesoleval nädalavahetusel toimuv Labürindifestival ning kes sinna oodatud on? Räägib festivali peakorraldaja Aivar Täpsi.*** Külas käivad ka Massaažibussi omanikud ja massöörid.*** Kõrvale teeb aga pai Eesti oma reggae-bänd Bombillaz!
Suvemiks 2014-07-15Teeme juttu talendika ning omanäolise artisti Taavi Petersoniga.*** Räägime etteruttavalt 20. juulil Ämaris toimuvast Lennushowst.*** Anname nõu, mida pakkida kaasa esmaabipakki, kui minnakse suvisele väljasõidule.*** Külas on MTÜ Continuous Action esindaja, et rääkida noorte tööst vabatahtlikena.*** Tutvustame põgusalt NUKU uut suvelavastust "Kapten Granti lapsed". Toome teieni plaanid otse prooviruumist ning uurime, kas lavastuse ettevalmistustega ollakse ajakavas.*** Oma uut laulu koos suurepärase videoga on tutvustamas hinnatud muusik Uku Suviste. Olgu öeldud, et see on esimene kord, mil uus lugu kuulajate ja vaatajateni jõuab.
Suvemiks 2014-07-14Täna arutlevad Tallinna TV spordisõbrad Jaan Männik ja Revo Raudjärv lõppenud jalgpalli MM-i tulemuste üle.*** Teeme juttu peagi algavatest Tallinna Merepäevadest ning külastame Prangli saart.*** Uudistame, mida põnevat toob suvi noormuusikule Carl-Philip Madisele ja vaatame ära ka tema uhke muusikavideo.*** Juttu tuleb ka parkimisest ning autodest, kuid mitte lihtsalt autodest, vaid uhketest Ameerika autodest, mida eesoleval nädalavahetusel Haapsalus imetleda saab.
Suvemiks 2014-07-03 Suvemiksi stuudios on vapustavalt vahva ja andekas muusik - Artjom Savitski. Artjom lõpetas muusikukarjääri kõrval just kooli - ja mitte tavalise kooli, vaid lausa ülikooli! Kui raske on muusiku tööelu kõrval korralikku haridust saada, millest artist eraelus loobuma peab ja mida ta loobudes võidab?*** Eesti inimeste finantsportree. Räägime, kuidas eestlastel on kombeks oma palka planeerida. Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juhataja annab nõuandeid, kuidas enda sissetulekuid paremini planeerida.*** Lisaks Artjom Savitskile ja Joel Juhile on täna Suvemiksi saates veel juttu 4. juulil club HOLLYWOOD-is toimuvast Tantsuparadiisist, kus seekordseks peaesinejaks klubi laval on Venemaa kõige mehelikum mees ja üks kõige populaarseim vene hip-hop laulja – DŽIGAN.*** Lisaks tuleb meie stuudiosse koos väikse neljajalgse karvase sõbraga Pesaleidja kassitoa juhataja, kes räägib meile kassitoa elanikest. Kuidas nad sinna on sattunud ning millega peaksid inimesed arvestama, kui nad endale sealt uut lemmiklooma võtma lähevad.
Suvemiks 2014-07-01Räägime Põhja prefektuuri liiklusjuhi Elari Kasemetsaga peoliste turvalisusest. Politsei hoiab silma peal nii peopaikadel kui peoliste ööbimispaikadel. Väljas ollakse suurendatud jõududega.*** Külastame Tallinna loomaias avatud loodushariduse keskust.*** Ajame juttu pendlimees kalju Paldisega.*** Stuudiokülaliseks on laulja Karl Madis.*** Põikame rõskest Tallinnast Portugali pealinna Lissaboni, kus igav ei hakka. Igal sammul vaatab vastu ajalugu.*** Saatejuht Vambola Paavo.

Keskkonnanädal 2014-06-28

Tallinna loomaaed valmistub suursündmuseks. 1. juulil avatakse uus loodushariduskeskus, mida on oodatud ligi 30 aastat.*** Jahedate ja rõskete ilmade tõttu tunnevad aiandushuvilised muret, kuidas taimed vastu peavad. Küsime nõu Kloostrimetsa Puukooli perenaiselt Maris Viikholmilt.*** Vambola Paavo lugu toob meid Otepää kõrgustikule, kus asub Lihatööstus Edgar. Keskkonnanädalale andis põhjuse Otepääle minna asjaolu, et tööstus rajab uut veepuhastussüsteemi.

Suvemiks 2014-06-27Saates Suvemiks: Põikame Tallinnast välja ja külastame Näkiallika Tööriistade Sepikoda-muuseumi.*** Räägime sellest, kuidas mõistlikult ja ohutult reisida.*** Jutuks tuleb ka arhitektuur, täpsemalt võtame vaatluse alla Eesti taluarhitektuuri** Toome muljeid suurfestivalilt Tallinn Star Weekend.*** Lisaks kutsusime stuudiosse Nipernaadi restorani esindaja. Nagu August Gailiti Toomas Nipernaadi, nii rändas ka restoran Nipernaadi Eestis ringi, et koguda inspiratsiooni kodumaistest naturaalsetest talutoodetest ja kohtuda kohalike rannakalurite ning väiketalunikega, kes on kasvatanud oma saadusi eestlasliku hoole ja armastusega.
Suvemiks 2014-06-2521. sünnipäeva tähistav Eesti suurim vabaõhufestival Õllesummer toob Tallinna Lauluväljakule kokku üle saja artisti nii meilt ja mujalt. Südasuvine melu toimub seitmel erineva muusikastiiliga laval, loendamatutes baarides, telkides ning söögikohtades. Avapäeva, 9 juuli välisesinejaks on inglise hetke populaarseim rokktäht maailmas - Bastille. Õllesummeril esineb ka näiteks maailma tunnustatuim The Beatlesi tribuutbänd The Bootleg Beatles. Stuudios tehakse aga juttu festivalil esineva retroroki noortebandi Ziggy Wild säravate artistidega.*** Milline võiks olla igavese nooruse retsept? Kosmeetika kohta jagavad kasulikke nõuandeid DeSheli peakosmeetik Annika Üürike ja DeSheli turundusjuht Marina Veskilt*** Räägime ka üha enam populaarsust koguvast tai poksist.
Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel Tallinnas 2014-06-22Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel moodustati 1988. aastal eesmärgiga tutvustada Malaisia kultuuri- ja kunstipärandit traditsioonilise ja kaasaegse tantsu ning muusika kaudu Kuala Lumpuri linnavalitsuse ja teiste riigiasutuste poolt korraldatud pidulikel üritustel. Hetkel koosneb ansambel 50 tantsijast, 13 muusikust, 3 koreograafist, 5 tantsuõpetajast, 2 meigikunstnikust ning 3 inspitsiendist. Kuigi ansambli põhiliseks eesmärgiga on tutvustada oma etenduste kaudu malaisia traditsioonilist kultuuri, valdab tantsutrupp ka kaasaegset tantsu- ja teatrikunsti, laulu ja muusikat.
Suvemiks 2014-06-19Jäämurdja Suur Tõll on Lennusadamas taas kõikidele külastajatele avatud.*** 16.-27. juulil ja 21. augustil asub mööda Eesti lavasid rändama suvine kontserttuur "Eile nägin ma Eestimaad" ehk Raju kontserttuur Ruja muusika ja muusikutega. Ruja muusikast ja fenomenist räägime Margus Kappeliga.*** Party Drive meediajuht Tõnis Lovjägin tutvustab uut reisimisvõimalust - reisimist pidutsedes.*** Juttu tuleb veel südameveresoonkonna haiguste ennetamisest, tervislikust toitumisest ja Haapsalus toimuvast erinäolisest muusikafestivalist Airport Jam.
Keskkonnanädal 2014-05-31Tuhanded linnud on oma koduks valinud linnapargid, sest sealne elukeskkond meeldib neile. Juba kaheksandat aastat korraldab Tallinna Keskkonnaamet koolilastele linnulaulu hommikuid.*** Lõppema hakkaval kuul tõstatati Eesti meedias Virumaa fosforiitide teema vähemalt kahel korral. Saates kommenteerime Eesti Rahvusringhäälingus ja Eesti Päevalehes väljaöeldud seisukohti.*** Tutvume Lavi allikate, Põlula kalakasvatuse ja kunagiste fosforiidi puuraukudega.
Luubi all 09.05.2013 2013-05-09 Kevad on suurpuhastuste aeg ja seda ka laiemalt kui toas. Korstnapühkija näeb kevadel katustel liikudes mitte ainult seda, mis otseselt tema tööga seotud, vaid ka katuse ja rennide olukorda. Sageli pole see kiita, sest midagi on jäetud tegemata, millelegi pole õigel ajal tähelepanu pööratud. Kevadel katused ja küttekolded korda! - seda soovitab korstnapühkija ja lisab, et ka ventilatsioonilõõre ei tohiks unustada. Mida peaks teadma ja millele tähelepanu pöörama lastele jalanõusid ostes? Kuidas valida endale kotti, kohvrit, lapsevankrit ja mida on tähtis tead selleks, et ükski nimetatud asjadest kohe ja kiiresti lagunema ei hakkaks? Nagu ikka, annavad nõu oma ala asjatundjad. Saate re?issöör on Anne Sverdlik, reporterid Madis Salum ja Riina Reiman ? Männiste.

Luubi all 25.04.2013 2013-04-25

Kevad on koduse suurpuhastuse aeg. Me pühime tolmu ja peseme aknaid, kraamime ära nurgatagused ja kapipealsed, aga kas oskame seda ka õigesti ja arukalt teha? Nõu annab oma ala spetsialist. Tööd tehes võib paljugi juhtuda, aga nii mõnigi õnnetus jääb tulemata, kui ei peeta paljuks kaitsta oma käsi, pead, silmi ja kõrvu viga saamast sellega, et kasutatakse kaitsevahendeid. Ka koduste tööde puhul pole üleliigne kanda töökindaid, vajadusel kasutada turvarihmu, kaitseprille, kõrvatroppe - kõike seda, mis aitab ära hoida vigastusi. Saate re?issöör on Anne Sverdlik, reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum.

Luubi all 28.03.2013 2013-03-28Mida peab enne allkirjastamist teadma lepingust, millega pannakse paika inimese töösuhted ja tööga kaasnevad kohustused, vastutus ja õigused? Mis vahe on töölepingul, käsundus- ja tööettevõtulepingul ja millised piirangud paneb seadus laste töötamisele? ? nõu annab jurist. Ka mehed tahavad vahel oma garderoobi värskendada. Millal veel, kui mitte kevadel, küsida, mida uut pintsakut, särki või lipsu ostma minnes peaks silmas pidama. Kas ka mehed võiksid sagedamini ja julgemalt valima oma riietusse särtsakamaid värvitoone ja julgemaid lõikeid? Meie lemmikloomad, koerad eriti, lähevad vahel kaduma. Kuidas nad üles leida ja mida teha, et neid otsima ei peakski, see tähendab ? et nad oleksid leitavad? Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.
Luubi all 28.02.2013 2013-02-28Seekord võtame luubi alla kasutatud ja vanad raamatud. Mida nendega ette võtta, kui neid ühel hetkel liiga palju saab või tundub, et nende vastu selles peres kellegi enam huvi ei ole? Enne kui ise hakata nende väärtust hindama, tasub küsida nõu asjatundjalt. Asjatundja nõu kulub ära ka kodu koristamisel. Eriti sel ajal, kui ümberringi möllavad nakkushaigused ei piisa ainult hoolikast kätepesust. Ka kodused pinnad võivad olla pisikukandjad ja siis peab teadma, mida, kui sageli ja kuidas neid puhastada. Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.
Luubi all 14.02.2013 2013-02-14 Oleme põhjamaised inimesed ja eriti talvisel ajal igatseme rohkem valgust. Mida valgus või selle puudumine meiega õieti teeb ja kuidas valida oma koju sellised valgusallikad, mis aitaksid nii ärgata kui uinuda, nii tööd teha kui ka puhkehetke nautida ? Miks on lõbustusasutustes valgus sageli punast värvi, teisal aga, kus vaja midagi müüa, teistsugune? Kuidas suhtuda jootraha andmisse? On see taksoarvet makstes või restoranikõhutäie eest tasudes arve ?kohustuslik? osa või tänu hea teenindamise eest? Kui suur peaks jootraha olema ja mida see tähendab saajale? Teadjate abiga otsivad küsimustele vastuseid reporterid Riina Reiman ja Madis Salum, re?issöör on Anne Sverdlik.
Luubi all 18.12.2012 2012-12-18Pühade eel teeme korda oma kodud ja kaunistame nad ainult kord aastas kasutusel olevate jõululinade, -küünalde ja ?ehetega. Millised taimed sobivad jõuluaegsesse interjööri? Nõu annab asjatundja. Räägime oma ala meistritega kohvi valmistamisest. Üks võimalus oma üksijäänud suvekodu või korteri soovimatute külaliste eest kaitsmiseks on sinna paigaldatud signalisatsioon. Kuhu see panna, kuidas toimib? Saate tegid: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.
Luubi all 20.11.2012 2012-11-20Iga päev lahkub siit ilmast keegi ? kellegi ema või isa, õde või vend, lihtsalt armas inimene. Ja need, kes jäävad, peavad saama hakkama leinaga, samas teadma asju, millega nii mõnigi elus esimest korda kokku puutub. Mida tuleb teada ja kuidas teha, et lahkunu saaks väärikalt teele saadetud? Uurime ka, kas inimene, kes vahel koob müügiks mõne sokipaari, õmbleb kellelegi midagi või müüb turuväravas kimbukese omakasvatatud lilli või rediseid, peab ka makse maksma?
Luubi all 23.10.2012 2012-10-25Täna saates: Kostüümipidude hooaeg on algamas. Kes peab end maskeerima kõrvitsaks, kes soovib kordki elus ühel õhtul olla prints ? igaüks vajab selleks kostüümi. Kust seda laenutada saab? Millised on tingimused ja soovitused? * Kui palju erineb tänapäeva fotograafia õieti aastatetagusest? Kas vanad aparaadid veel töötavad, filmi neile müüakse ja keegi kusagil pildid valmis teeb? Soovitusi ka vanade fotode ja slaidide elustamiseks. * Kuidas on lood kätepesu võimalustega Tallinna söögikohtades? Kas see kuulub teeninduse hinna sisse või peab eraldi maksma? Millised on siin kliendi õigused? Saate tegid Madis Salum, Riina Reiman-Männiste, Anne Sverdlik, Heidi Tammar.
Luubi all 09.10.2012 2012-10-09Kataloogist tellitud kaup ja raha tagasi ? selleks peab juba tellides teadma mängureegleid; ranits on koolilapse jaoks liiga raske; kas on mõtet kehtestada norme, kui neid ei täideta? Või tuleks hoopis ranitsa sisu üle vaadata? Korstnapühkija tuletab meelde, et kütteperiood on alanud ja nii ahjulõõride puhastamisel kui ka tule tegemisel pliidi alla on reeglid, mida peab teadma ja täitma. Saate tegijad: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.

Uudised