Slidersection

Slider

Main

Promotions

Mainlive

Main article

Suvemiks

2014-07-23

Külas on endine Nõmme linnaosa vanem Erki Korp, kes ei tule stuudiosse mitte üksi, vaid koos neljajalgse sõbra Noraga.*** Räägime DJ Erkki Sarapuuga juba sel reedel alguse saavast Airport Jamist Haapsalus.*** Uudistame, millega tegeleb fotograaf Riina Vaikmaa ning kas ta on suutnud oma ausa fotonäitusega panna Eesti naised uskuma, et nad on ilusad ka ilma meigita.*** Saatejuht Kristiina Võsu külastas LIPOt ning pani seal ka enda müüja oskused proovile.*** Viljandi Pärimusmuusika Festivali ootuses räägime ansambel Midrid esindajaga. Uudistame, kui raske on inglihäälsetel neidudel muusikamaailmas omapead läbi lüüa.*** Jutuks tuleb ka Buduaari ilusate tüdrukute konkurss Evian Summer Model 2014.

Livebox

Värskemad lood

Suvemiks 2014-07-22Külas on SA Kadunud eradetektiiv Aare Rüütel, kes räägib, mida hõlmab endast kadunud inimeste otsimine ning millal on õige hetk pöörduda nende sihtasutuse poole.*** Neljapäeval algavast Viljandi Folgist ning hetkeolukorrast Ukrainas on rääkimas ansambel Svjata Vatra laulja Ruslan Trochynskyi.*** Vaatame, kes pälvisid Põlvamaal välja antavad Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad.*** Külastame Tallinna kesklinnas möödunud nädalal uksed avanud jääbaari. Mida see endast kujutab ning kuidas hoolitsetakse ühe jääbaari sisustuse eest?*** Juttu tuleb puhuma ka Baltikumi suurima kiirendusvõistluse Speedest peakorraldaja Aivo Halanurm.
Suvemiks 2014-07-18See päev on saabunud, mil anti avapauk tänavustele Tallinna merepäevadele! Kuulame festivali avakontserti ja ajame juttu Virtsu Vabaaja Seltsi liikme Tõnis Veltmaniga, kes pakub merepäevadel soovijatele võimalust minna kaatriga merele.*** Oleme külastamas Vihula mõisa ning vaatame, milliseid võimalusi pakutakse seal puhkajatele.*** Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab 296. sünnipäeva! Miks kannab sünnipäevapidu nime Musta Daami Päev ning mida täpsemalt sel päeval Kadriorus teha saab - sellest on rääkimas Kadrioru Kunstimuuseumi direktor.*** Külas on andekas muusik Kristjan Kasearu. Või hoopis näitleja? Või naistemees? See selgub juba saadet vaadates.***
Suvemiks 2014-07-17Suvemiksi saatel on külas MTÜ Puude Taga On Inimene tegevjuht Kristi Hunt, et rääkida Tallinna Merepäevadel avatavast pimekohvikust.*** Käime külas Nõmmel elaval maailmarändurist kunstnikul Toomas Altnurmel ja vaatame, millega mees suvisel ajal tegeleb ja millest inspiratsiooni ammutab. Räägime ka sellest, mida tulevik toob.*** Mida kujutab endast Ihamaru külas Põlvamaal eesoleval nädalavahetusel toimuv Labürindifestival ning kes sinna oodatud on? Räägib festivali peakorraldaja Aivar Täpsi.*** Külas käivad ka Massaažibussi omanikud ja massöörid.*** Kõrvale teeb aga pai Eesti oma reggae-bänd Bombillaz!
Suvemiks 2014-07-15Teeme juttu talendika ning omanäolise artisti Taavi Petersoniga.*** Räägime etteruttavalt 20. juulil Ämaris toimuvast Lennushowst.*** Anname nõu, mida pakkida kaasa esmaabipakki, kui minnakse suvisele väljasõidule.*** Külas on MTÜ Continuous Action esindaja, et rääkida noorte tööst vabatahtlikena.*** Tutvustame põgusalt NUKU uut suvelavastust "Kapten Granti lapsed". Toome teieni plaanid otse prooviruumist ning uurime, kas lavastuse ettevalmistustega ollakse ajakavas.*** Oma uut laulu koos suurepärase videoga on tutvustamas hinnatud muusik Uku Suviste. Olgu öeldud, et see on esimene kord, mil uus lugu kuulajate ja vaatajateni jõuab.

Suvemiks 2014-07-14

Täna arutlevad Tallinna TV spordisõbrad Jaan Männik ja Revo Raudjärv lõppenud jalgpalli MM-i tulemuste üle.*** Teeme juttu peagi algavatest Tallinna Merepäevadest ning külastame Prangli saart.*** Uudistame, mida põnevat toob suvi noormuusikule Carl-Philip Madisele ja vaatame ära ka tema uhke muusikavideo.*** Juttu tuleb ka parkimisest ning autodest, kuid mitte lihtsalt autodest, vaid uhketest Ameerika autodest, mida eesoleval nädalavahetusel Haapsalus imetleda saab.

Suvemiks 2014-07-03 Suvemiksi stuudios on vapustavalt vahva ja andekas muusik - Artjom Savitski. Artjom lõpetas muusikukarjääri kõrval just kooli - ja mitte tavalise kooli, vaid lausa ülikooli! Kui raske on muusiku tööelu kõrval korralikku haridust saada, millest artist eraelus loobuma peab ja mida ta loobudes võidab?*** Eesti inimeste finantsportree. Räägime, kuidas eestlastel on kombeks oma palka planeerida. Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juhataja annab nõuandeid, kuidas enda sissetulekuid paremini planeerida.*** Lisaks Artjom Savitskile ja Joel Juhile on täna Suvemiksi saates veel juttu 4. juulil club HOLLYWOOD-is toimuvast Tantsuparadiisist, kus seekordseks peaesinejaks klubi laval on Venemaa kõige mehelikum mees ja üks kõige populaarseim vene hip-hop laulja – DŽIGAN.*** Lisaks tuleb meie stuudiosse koos väikse neljajalgse karvase sõbraga Pesaleidja kassitoa juhataja, kes räägib meile kassitoa elanikest. Kuidas nad sinna on sattunud ning millega peaksid inimesed arvestama, kui nad endale sealt uut lemmiklooma võtma lähevad.
Keskkonnanädal 2014-06-28Tallinna loomaaed valmistub suursündmuseks. 1. juulil avatakse uus loodushariduskeskus, mida on oodatud ligi 30 aastat.*** Jahedate ja rõskete ilmade tõttu tunnevad aiandushuvilised muret, kuidas taimed vastu peavad. Küsime nõu Kloostrimetsa Puukooli perenaiselt Maris Viikholmilt.*** Vambola Paavo lugu toob meid Otepää kõrgustikule, kus asub Lihatööstus Edgar. Keskkonnanädalale andis põhjuse Otepääle minna asjaolu, et tööstus rajab uut veepuhastussüsteemi.
Suvemiks 2014-06-27Saates Suvemiks: Põikame Tallinnast välja ja külastame Näkiallika Tööriistade Sepikoda-muuseumi.*** Räägime sellest, kuidas mõistlikult ja ohutult reisida.*** Jutuks tuleb ka arhitektuur, täpsemalt võtame vaatluse alla Eesti taluarhitektuuri** Toome muljeid suurfestivalilt Tallinn Star Weekend.*** Lisaks kutsusime stuudiosse Nipernaadi restorani esindaja. Nagu August Gailiti Toomas Nipernaadi, nii rändas ka restoran Nipernaadi Eestis ringi, et koguda inspiratsiooni kodumaistest naturaalsetest talutoodetest ja kohtuda kohalike rannakalurite ning väiketalunikega, kes on kasvatanud oma saadusi eestlasliku hoole ja armastusega.
Suvemiks 2014-06-2521. sünnipäeva tähistav Eesti suurim vabaõhufestival Õllesummer toob Tallinna Lauluväljakule kokku üle saja artisti nii meilt ja mujalt. Südasuvine melu toimub seitmel erineva muusikastiiliga laval, loendamatutes baarides, telkides ning söögikohtades. Avapäeva, 9 juuli välisesinejaks on inglise hetke populaarseim rokktäht maailmas - Bastille. Õllesummeril esineb ka näiteks maailma tunnustatuim The Beatlesi tribuutbänd The Bootleg Beatles. Stuudios tehakse aga juttu festivalil esineva retroroki noortebandi Ziggy Wild säravate artistidega.*** Milline võiks olla igavese nooruse retsept? Kosmeetika kohta jagavad kasulikke nõuandeid DeSheli peakosmeetik Annika Üürike ja DeSheli turundusjuht Marina Veskilt*** Räägime ka üha enam populaarsust koguvast tai poksist.

Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel Tallinnas 2014-06-22

Kuala Lumpuri linnavalitsuse kultuuriansambel moodustati 1988. aastal eesmärgiga tutvustada Malaisia kultuuri- ja kunstipärandit traditsioonilise ja kaasaegse tantsu ning muusika kaudu Kuala Lumpuri linnavalitsuse ja teiste riigiasutuste poolt korraldatud pidulikel üritustel. Hetkel koosneb ansambel 50 tantsijast, 13 muusikust, 3 koreograafist, 5 tantsuõpetajast, 2 meigikunstnikust ning 3 inspitsiendist. Kuigi ansambli põhiliseks eesmärgiga on tutvustada oma etenduste kaudu malaisia traditsioonilist kultuuri, valdab tantsutrupp ka kaasaegset tantsu- ja teatrikunsti, laulu ja muusikat.

Suvemiks 2014-06-19Jäämurdja Suur Tõll on Lennusadamas taas kõikidele külastajatele avatud.*** 16.-27. juulil ja 21. augustil asub mööda Eesti lavasid rändama suvine kontserttuur "Eile nägin ma Eestimaad" ehk Raju kontserttuur Ruja muusika ja muusikutega. Ruja muusikast ja fenomenist räägime Margus Kappeliga.*** Party Drive meediajuht Tõnis Lovjägin tutvustab uut reisimisvõimalust - reisimist pidutsedes.*** Juttu tuleb veel südameveresoonkonna haiguste ennetamisest, tervislikust toitumisest ja Haapsalus toimuvast erinäolisest muusikafestivalist Airport Jam.
Keskkonnanädal 2014-05-31Tuhanded linnud on oma koduks valinud linnapargid, sest sealne elukeskkond meeldib neile. Juba kaheksandat aastat korraldab Tallinna Keskkonnaamet koolilastele linnulaulu hommikuid.*** Lõppema hakkaval kuul tõstatati Eesti meedias Virumaa fosforiitide teema vähemalt kahel korral. Saates kommenteerime Eesti Rahvusringhäälingus ja Eesti Päevalehes väljaöeldud seisukohti.*** Tutvume Lavi allikate, Põlula kalakasvatuse ja kunagiste fosforiidi puuraukudega.
Luubi all 25.04.2013 2013-04-25 Kevad on koduse suurpuhastuse aeg. Me pühime tolmu ja peseme aknaid, kraamime ära nurgatagused ja kapipealsed, aga kas oskame seda ka õigesti ja arukalt teha? Nõu annab oma ala spetsialist. Tööd tehes võib paljugi juhtuda, aga nii mõnigi õnnetus jääb tulemata, kui ei peeta paljuks kaitsta oma käsi, pead, silmi ja kõrvu viga saamast sellega, et kasutatakse kaitsevahendeid. Ka koduste tööde puhul pole üleliigne kanda töökindaid, vajadusel kasutada turvarihmu, kaitseprille, kõrvatroppe - kõike seda, mis aitab ära hoida vigastusi. Saate re?issöör on Anne Sverdlik, reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum.
Luubi all 11.04.2013 2013-04-11Pole sugugi ükskõik, milline valgusallikas on keeratud lambipesasse. Kui poes vaadata ringi kõige odavama järele, ei pruugi tegemist olla kaugeltki kõige targema ostuga. Mida siis peab teadma ja millega arvestama selle ostu puhul? Käärime käised üles ja teeme kodu kevadel põhjalikult korda! Paremini õnnestub see neil, kes teavad ja oskavad. Mida kujutab endast sotsiaalkorter ja mis tingimustel linn inimesega selle üürilepingu sõlmib? Saate reporterid on Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.
Luubi all 28.03.2013 2013-03-28Mida peab enne allkirjastamist teadma lepingust, millega pannakse paika inimese töösuhted ja tööga kaasnevad kohustused, vastutus ja õigused? Mis vahe on töölepingul, käsundus- ja tööettevõtulepingul ja millised piirangud paneb seadus laste töötamisele? ? nõu annab jurist. Ka mehed tahavad vahel oma garderoobi värskendada. Millal veel, kui mitte kevadel, küsida, mida uut pintsakut, särki või lipsu ostma minnes peaks silmas pidama. Kas ka mehed võiksid sagedamini ja julgemalt valima oma riietusse särtsakamaid värvitoone ja julgemaid lõikeid? Meie lemmikloomad, koerad eriti, lähevad vahel kaduma. Kuidas nad üles leida ja mida teha, et neid otsima ei peakski, see tähendab ? et nad oleksid leitavad? Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.

Luubi all 28.02.2013 2013-02-28

Seekord võtame luubi alla kasutatud ja vanad raamatud. Mida nendega ette võtta, kui neid ühel hetkel liiga palju saab või tundub, et nende vastu selles peres kellegi enam huvi ei ole? Enne kui ise hakata nende väärtust hindama, tasub küsida nõu asjatundjalt. Asjatundja nõu kulub ära ka kodu koristamisel. Eriti sel ajal, kui ümberringi möllavad nakkushaigused ei piisa ainult hoolikast kätepesust. Ka kodused pinnad võivad olla pisikukandjad ja siis peab teadma, mida, kui sageli ja kuidas neid puhastada. Reporterid Riina Reiman - Männiste ja Madis Salum, re?issöör Anne Sverdlik.

Luubi all 18.12.2012 2012-12-18Pühade eel teeme korda oma kodud ja kaunistame nad ainult kord aastas kasutusel olevate jõululinade, -küünalde ja ?ehetega. Millised taimed sobivad jõuluaegsesse interjööri? Nõu annab asjatundja. Räägime oma ala meistritega kohvi valmistamisest. Üks võimalus oma üksijäänud suvekodu või korteri soovimatute külaliste eest kaitsmiseks on sinna paigaldatud signalisatsioon. Kuhu see panna, kuidas toimib? Saate tegid: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.
Luubi all 20.11.2012 2012-11-20Iga päev lahkub siit ilmast keegi ? kellegi ema või isa, õde või vend, lihtsalt armas inimene. Ja need, kes jäävad, peavad saama hakkama leinaga, samas teadma asju, millega nii mõnigi elus esimest korda kokku puutub. Mida tuleb teada ja kuidas teha, et lahkunu saaks väärikalt teele saadetud? Uurime ka, kas inimene, kes vahel koob müügiks mõne sokipaari, õmbleb kellelegi midagi või müüb turuväravas kimbukese omakasvatatud lilli või rediseid, peab ka makse maksma?
Luubi all 09.10.2012 2012-10-09Kataloogist tellitud kaup ja raha tagasi ? selleks peab juba tellides teadma mängureegleid; ranits on koolilapse jaoks liiga raske; kas on mõtet kehtestada norme, kui neid ei täideta? Või tuleks hoopis ranitsa sisu üle vaadata? Korstnapühkija tuletab meelde, et kütteperiood on alanud ja nii ahjulõõride puhastamisel kui ka tule tegemisel pliidi alla on reeglid, mida peab teadma ja täitma. Saate tegijad: Madis Salum, Riina Reiman, Anne Sverdlik, Andres Loorand, Dimitri Jegorov, Heidi Tammar.

Uudised