Slidersection

Slider

Main

Promotions

Menüü

Main content

Uuemad lood

2014-08-29
Tallina kesklinna koolid ja lasteaiad on Obama visiidi päeval avatud
Tallinna kesklinna koolid ja lasteaiad jäävad Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama visiidi päeval 3. septembril avatuks, kuid enamikus neist on muudatusi õppetöö korralduses.*** Täna kogunesid kesklinna koolide ja lasteaedade direktorid, et arutada Ameerika presidendi visiidi mõju kooli- ja lasteaiapäevale. Haridusameti juhataja Andres Pajula, olles eelnevalt suhelnud politseiprefekt Kristjan Jaaniga, andis ülevaate liikluskorralduse muudatustega kaasnevatest riskidest.
2014-08-29
Põhja-Tallinna valitsus asus Kopli prügila probleemi lahendama
Põhja-Tallinnas on jätkumas diskusioon teemal, et mis saab edasi Maleva tänaval asuvast ja Osaühing Slops poolt opereeritavast prügilast. Selleks, et teada saada, mida prügilast arvatakse ja mida soovivad elanikud pärast prügila sulgemist antud piirkonnas näha, on Põhja-Tallinna linnaosa valitsus läbi viimas küsitlust.*** Maleva tänaval asuval prügilal on ligi kahekümne aasta pikkune ajalugu. Täna tegutseb seal juba aastaid ehitusjäätmete prügila, kus opereerib OÜ Slops. Prügila on viimasel ajal pälvinud avalikkuse tähelepanu. Nii kaebavad kohalikud elanikud, et prügila levitab tolmu, haisu ja sealt lendab prügi. Täna on asutud otsima lahendust, mis prügilast edasi saab.
2014-08-29
Tallinna lillefestival kogub populaarsust
Äsja lõppenud lillefestivalil jagati lisaks peaauhindadele hulgaliselt eripreemiaid. Kuuendat korda korraldatud festivalil on iga aastaga üha enam osalenud ka külalisi välismaalt. Aiad jäävad veel osaliselt avatuks kuni septembri lõpuni.*** Publiku preemia võitis sakslane Matthias Proske, kes osales Tallinna lillefestivalil juba kolmandat korda. Pildistajad tema aias annavad aimu, miks just see aed inimestele enim meeldis.*** Esmakordselt otsustas žürii aga välja jagada auhindu ka koolide kategoorias. Koolide hulgas parim Luua Metsakool noppis peaauhinna ka võluaia kategoorias.*** Eelmisel aastal külastas lillefestivali hinnanguliselt 400 000 inimest, tänavu oli külastajaid rohkem. Ka lillefestivali facebooki leheküljel oli külastusi kokku 1,8 miljonit.
2014-08-29
Eruohvitserid meenutasid Vene vägede väljaviimist
Sel nädalavahetusel möödub 20 aastat Venemaa vägede väljaviimisest Eesti Vabariigist. Täna peeti Tallinna Ülikooli Tondi õppehoones sel puhul teaduslik-praktiline konverents, kus sõna said teadlased ja tookordsed asjaosalised Eesti poolelt. Konverentsi korraldas Eesti Eruohvitseride Kogu. Konverentsil esinenud poliitikud ja ajaloolased on ühel meelel selles, et Balti riikidel õnnestus Venemaa väed välja ajada sellel ainukesel hetkel, kui asi üldse võimalik oli.
2014-08-29
Avalikku joomist lubav seadus vajab kohest muutmist
Keskerakond leiab, et avalikus kohas alkoholi tarbimist lubav seadus on toonud omavalitsustele juurde vaid täiendavaid probleeme ja algatab riigikogu uue istungjärgu esimesel päeval sellekohase seadusemuudatuse.*** „Sel suvel jõustunud korrakaitseseaduse muudatus on tõsiselt häirinud Eesti inimesi ja see töötab otseselt vastu püüdele alkoholi tarbimist vähendada," ütles riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.
2014-08-29
Punasel tänaval avati renoveeritud teelõik
Täna avati Punasel tänaval 1.4 km renoveeritud teelõik, mille remonttööde käigus said uue katte nii sõidutee, kõnnitee kui kergliiklustee. Asendati amortiseerunud äärekivid, parendati sademevee ärajuhtimise lahendust, taastati haljastus ning rajati täiendavad parkimiskohad. Jalakäijate liiklusohutuse tõstmiseks rajati olemasolevatele ülekäikudele ohutussaared. Ehitustööde maksumuseks kujunes 1,1 miljonit eurot.