Slidersection

Slider

Main

Promotions

Menüü

Main content

Uuemad lood

2014-09-17
Vabaduse väljakul jagati tasuta Eesti piima
Pärast Venemaa poolt kehtestatud sanktsioone on Eesti piimatootjate olukord muutunud oluliselt kehvemaks. Valitsuskoalitsiooni panus on aga piirdunud vaid lubaduste jagamisega. Et oluliselt halvenenud olukorrale laiemat tähelepanu tõmmata, jagati Tallinnas tasuta piima.*** Põllumehed jagasid täna Tallinnas Vabaduse väljakul nii piima kui tutvustasid piimatooteid, et kutsuda inimesi üles neid rohkem tarbima ja tuletada riigijuhtidele meelde piimanduse toetamise vajadust.*** Korraldajad on rõhutanud, et tegemist ei ole protestiaktsiooniga, vaid pigem tahetakse inimesi suunata rohkem hindama kodumaist piimatoodangut.
2014-09-17
Paet: Eesti-Vene piiri kontroll vajab tugevdamist
Hiljuti kinni peetud ja Venemaale veetud Kapo töötaja Eston Kohveriga seotud juhtum pani riigikogu opositsiooni küsima, kas Eesti piirjoon ikka peab? On ju Eesti piir ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO, aga ka Schengeni viisaruumi välispiir.*** Välisminister Urmas Paet tunnistas, et Eesti kontrolljoon Venemaaga vajab investeeringuid ja ehk ka piirivalvuritega mehitamist.*** Piirilepingu ratifitseerimine ootab praegu Venemaa-poolset sammu. Eestis on leping läbinud kaks lugemist ja kolmandat ei alustata enne, kui Vene duuma on lepingu ratifitseerimise oma päevakorda võtnud.
2014-09-17
Lauri Leppik: Eestis on vaesusega võitlemiseks vaja saavutada poliitiline konsensus
Milline sissetulek on toimetulekuks piisav ning kas ja kuidas seda Eestis rakendada - just sellistel teemadel arutleti tänasel Euroopa vaesuse ja sotsiaalse ebavõrdsuse võrgustiku poolt korraldatud üritusel. Üheskoos jõuti veendumusele, et Eestis oleks vaesusega võitlemine tulemuslik juhul, kui saavutataks poliitikas vajalikud kokkulepped.*** Tallinna Ülikooli professor Lauri Leppik toob välja, et Euroopa Parlamendi resolutsiooni eesmärk on tagada inimestele kaitse vaesuse vastu. Leppiku hinnangul on vaesusega võitlemine täiesti reaalne juhul, kui Eestis saavutatakse vajalik poliitiline konsensus.
2014-09-17
Opositsioon: Estlink 1 ja Estlink 2 avarii näitab avatud elektrituru haavatavust
Estlink 1 ja Estlink 2 avarii ja katkestuse tõttu järsult kerkinud elektrihind näitab opositsiooni hinnangul, et avatud elektriturg on haavatav juhuslikkusest. Valitsus selles aga midagi traagilist ei näinud.*** Konkurentsiamet algatas Eleringi suhtes menetluse, et kontrollida, miks katkestus toimus mõlemas elektriühenduses korraga ja kas seda oleks saanud vältida.
2014-09-17
Valitsuskoalitsioon tegutseb avalikku joomist lubades rahva tahte vastu
Rahva poolt riigikokku valitud koalitsioonierakondade esindajad tegutsevad avalikku alkoholi tarbimist lubades otseselt rahva tahte vastu, leiab riigikogu liige Peeter Võsa. Tallinna linn nõudis sotsiaalministeeriumis peetud ümarlaual, et seadus tuleks kiiremas korras ringi teha.*** Eilsest ümarlauast sotsiaalministeeriumis võttis osa rohkem inimesi kui hilisemal pessibriifingul näha oli. Osalejaid oli nii korrakaitseorganitest, paljudest huvigruppidest kui ka loomulikult kohalikest omavalitsustest. Ühes olid kõik kokkutulnud ühel meelel – praegune olukord, mis lubab avalikus kohas alkoholi tarbida, ei ole vastuvõetav. Ettepanekuid muutusteks oli kõigil.
2014-09-17
Savisaare raamatu "Tõde Eestist" esitlusele Tartus kogunes sadu inimesi
Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar esitles Tartu kaubamajas oma raamatu "Tõde Eestist" teist köidet. Huvi ürituse vastu oli niivõrd suur, et esitlus peeti hoopis Apollo raamatupoe ees. Tallinna linnapea avaldas suure rahvahulga üle siirast heameelt ning sõnas, et raamat tuleb soetada kõigil, kes soovivad teada saada Tõde Eesti kohta.*** Tallinna linnapea tunnistab, et kui esimeses köites rõhus ta suuremal jaol majandusolukorrale, siis teine köide keskendub poliitikale.*** Linnapea andis kõigile kohaletulnutele ka vihje, et praegustele kahele köitele võiks lisaks tulla veel vähemalt kolm köidet, sest Tõde Eesti kohta on avaldada veel palju.