Slidersection

Slider

Main

Promotions

Menüü

Main content

Uuemad lood

2014-10-01
Veiko Spolitis: Läti piir on kaitstud
Läti politoloog Veiko Spolitise sõnul on Läti-Vene piir viimasel paaril aastal avalikkuse tähelepanu all olnud. Lätil on erinevalt Eestist Venemaaga piirileping sõlmitud ja jõustunud. Läti-Vene piir on ka maastikul maha märgitud ning jälgimisseadmetega varustatud.*** Läti on võtnud sihiks 2020. aastaks tõsta kaitsekulutused kahe protsendini eelarvest. Praegu kõneldakse vajaduse üle tõsta piiri valvavate inimeste hulka. Selle tulemused sõltuvad mõneti ka laupäeval toimuvatest valimistest.
2014-10-01
Tallinna Ettevõtluspäev julgustab lennukaid ideid ellu viima
Tallinna Ettevõtlusameti eestvedamisel toimus taaskord Tallinna Ettevõtluspäev. Kui täna keskenduti ettevõtlusele laiemalt, siis homme toimub Noorte Ettevõtluspäev, mis keskendub noortele ettevõtlushuvilistele ja alustavatele ettevõtjatele.*** Juba üheteistkümnendat korda toimuva ettevõtluspäeva esimese päeva eesmärgiks oli väärtustada ettevõtlust ja kutsuda inimesi oma ideid julgelt ellu viima. Lisaks jagasid ettevõtjad seminaridel ka oma praktilisi kogemusi.
2014-10-01
Tallinn pöördub jäätmeseaduse muudatuse tõttu riigi vastu kohtusse
Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ütles tänasel pressikonverentsil, et Tallinn plaanib riigi vastu jäätmeseaduse muudatuse tõttu riigikohtusse pöörduda. Sarapuu sõnul puudutab pöördumine tänasest jõustunud jäätmeseaduse muutmise seadust, millega tunnistati kehtetuks jäätmeseaduse § 66 lõige 11. Selle järgi võib jäätmeveo korraldada selliselt, et jäätmeid vedava ettevõtja ainsaks kliendiks ja temale tasu maksjaks on kohaliku omavalitsuse üksus või viimase poolt volitatud mittetulundusühing.*** Abilinnapea sõnul on omavalitsustel saanud mõõt täis sellest, kuidas riik teeb poliitikutele võimalikuks ainuisikuliselt läbi suruda seaduseid, mis omavalitsustega ei arvesta.
2014-10-01
Novembrist saab Tallinna Televisiooni jälgida ka VIASAT-i vahendusel
Alates novembrist hakkab Tallinna Televisiooni nägema ka VIASAT-i kaudu. Tallinna TV vastu on huvi kasvanud ja toimetusse helistatakse tihtipeale kurtes, et seda kanalit ei nähta. Nüüd saab see mure lahendatud.*** Tallinna Televisioon on seitsmes Eesti telekanal, mis jõuab vaatajateni Viasati kaudu. Ühtekokku saab Viasati kaudu vaadata üle 50 teleprogrammi.
2014-10-01
TTÜ alustab koostööd USA maaväe teadusasutusega
Tallinna Tehnikaülikooli proaktiivtehnoloogiate teaduslabor on sõlminud koostööleppe Ameerika Ühendriikide maaväe teadusasutuse Army Research Laboratory-ga. Koostööprojekt kahe riigi teaduslaborite vahel sai võimalikuks tänu otsekontaktidele, mis tekkisid NATO töögruppides.*** Koostöö üheks eesmärgiks on signaalitöötluse meetodite arendamine.*** Esialgu on koostööleping sõlmitud aastaks, kuid koostööd loodetakse laiendada.
2014-10-01
Rahvarinde muuseum sai täna aastaseks
Aasta tagasi 1. oktoobril 2013, Rahvarinde asutava kongressi 25. aastapäeval, avas Tallinnas Vabaduse väljaku äärses klaasgaleriis oma uksed Rahvarinde Muuseum. Aastase muuseumitöö kogemuse põhjal nendib Rahvarindemuuseumi juhata Helen Lausma-Saar, et paljud noored ei tea kahjuks kuigi palju meie riigi taasiseseisvumisperioodi suursündmustest: on küsitud, mis on Eestimaa laul ’88, miks tähistame 20. augustit ning isegi – mitu korda toimus Balti kett. „Sellised vahejuhtumid näitavad selgelt, et Rahvarinde Muuseumil on täna täita suur ja oluline roll,“ ütles Lausma-Saar.