Slidersection

Slider

Main

Promotions

Menüü

Main content

Uuemad lood

2014-10-29
Eesti Pank: riigi finantssektori seis on hea; tulevikku tuleb vaadata mureliku optimismiga
Eesti Panga tänasel pressikonverentsil esitatud hinnangu kohaselt on meie riigi rahandussektor heas seisus ning enamik finantsstabiilsust ohustavatest riskidest on lähema poole aasta jooksul väikesed. Käesoleval aastal on aga paljude euroala riikide kõrge töötuse ja võlakoormusega seotud pikaajalistele probleemidele lisandunud Venemaa ja Ukraina konfliktiga kaasnenud majandussanktsioonide pärssiv mõju, mistõttu tuleb Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul tulevikku vaadata mureliku optimismiga.
2014-10-29
Koolitulistaja tunnistas konflikti hukkunud pedagoogiga
Viljandi Paalalinna koolis esmaspäeval saksa keele õpetaja maha lasknud 15-aastane Vahur Ruut tunnistas politseiuurijatele, et tal oli eelnevalt pedagoogiga tüli.*** Lõuna ringkonnaprokuratuuri esindaja sõnul ütles poiss uurijale, et tunnistab oma tegu. Noormehe arvates ei olnud tema ja saksa keele õpetaja omavaheline läbisaamine hea, kuid tunnistas samas, et pole sellest teistele koolitöötajatele ega vanematele rääkinud.*** Prokuratuur juhib samas endiselt tähelepanu, et tegemist on esialgsete andmetega ning kahtlustatava antud selgitused ja kuriteo motiiv vajavad täiendavat kontrolli.
2014-10-29
Erakoolide rahastamise küsimus võib viia tulise aruteluni parlamendierakondade vahel
Eile Tallinnale erakoolide rahastamise küsimuses võidu toonud riigikohtu otsus nõuab riigikogult seaduse muutmist. Parlamendierakondade vahel võib selles küsimuses tekkida terav debatt.*** Endine haridusminister Mailis Reps rääkis, et taoline põhiseadusvastane olukord, kus kohalik omavalitsus peab kandma riigi poolt pandud kohustuse rahalist vastutust, sai tekkida, kuna mõne aasta eest, kui erakoolide rahastamise sõnastus põhikooli ja gümnaasiumi seadusesse jõudis, selle nüansse enne seaduse vastu võtmist sisuliselt ei arutatud.
2014-10-29
Tallinna Linnavalitsus toetab vene koolide taotlust venekeelse õppekeele säilitamiseks
Spetsiaalsete õpikute ja adekvaatsete metoodikate puudumine mitte-emakeelseks aineõppeks, samuti õpetajate puudumine, kes valdaksid eesti keelt vajalikul tasemel, on viinud selleni, et õpilased ei omanda tundides aine põhisisu ja parimal juhul õpitakse pähe vaid terminid.*** Tallinna linnavalitsus otsustas toetada viie pealinna gümnaasiumi taotlust valida õppekeeleks vene keel ning esitas vastavasisulise otsuse eelnõu Tallinna volikogule, kes vaatab palve läbi 13. novembril.*** Lähtudes põhikooli ja gümnaasiumi seaduse paragrahvist 21 võtsid Tallinna Tõnismäe Reaalkooli, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi, Haabersti Vene Gümnaasiumi, Linnamäe Vene Lütseumi ja Tallinna Mustjõe gümnaasiumide hoolekogud vastu otsuse taotleda luba kasutada põhilise õppekeelena vene keelt.
2014-10-29
FIFA: Krimm kuulub Venemaale
Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA esitles teiste hulgas kosmonautide abi kasutades Venemaal 2018. aastal toimuvate maailmameistrivõistluste logo. Sealjuures näidati seinale Venemaa kaarti, millel oli Venemaa koosseisus ka Krimm. FIFA president Sepp Blatter ütles Venemaa riiklikus telekanalis esinedes, et logo näitab Venemaa „südant ja vaimu“.*** Logo näidati valgus-show raames Moskva Suure Teatri seinale, kuhu muu hulgas kuvati ka Venemaa kaart koos Krimmiga.
2014-10-29
Eesti Pank kehtestab eluasemelaenude väljastamisele piirangud
Eesti Pank kavatseb kehtestada 2015. aasta alguses kommertspankadele eluasemelaenude andmisel kolm nõuet, mis vähendavad ennetava sammuna laenubuumi riski tulevikus.*** Esimene nõue on see, et laenusumma võib olla kuni 85 protsenti laenutagatise ehk soetatava eluaseme väärtusest. Kui laenu käendab Kredex, siis võib laenu anda kuni 90 protsenti tagatise väärtusest. Teine nõue on, et laenusoovija kõik igakuised laenu- ja liisingumaksed kokku võivad moodustada kuni 50 protsenti tema netosissetulekust. Kolmas nõue on, et eluasemelaenu võib anda kuni 30 aastaks.