Slidersection

Slider

Main

Promotions

Menüü

Main content

Uuemad lood

2014-10-24
Keskfraktsioon kutsub sotsiaaldemokraate ja IRLi Ligi umbusaldamisega liituma
Riigikogu keskfraktsioon alustas allkirjade kogumist, et avaldada umbusaldust rahandusministrile Jürgen Ligile, kes on pikemat aega paistnud silma solvavate ning erinevaid ühiskonnagruppe alavääristavate sõnavõttudega.*** Keskfraktsioon kutsub ühtlasi nii sotsiaaldemokraate kui ka IRLi saadikuid üles umbusaldushääletusega liituma. Fraktsiooni esimees Kadri Simsoni sõnul on eesti rahvas Ligi solvangutest väsinud ning Ligi jätkamine ministrina pole enam mõeldav. Umbusaldamise ajendiks on Ligi üleeilne sõnavõtt sotsiaalmeedias, kus ta nimetas haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskit juurtetuks ja sisserändaja pojaks roosast erakonnast.
2014-10-24
Savisaar arutas SDE fraktsiooniga pealinna järgmise aasta eelarvet
Tallinna linnavalitsus arvestab tuleva aasta linnaeelarve koostamisel ka opositsiooni arvamusega. Linnapea Edgar Savisaar pidas prioriteetide osas nõu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esindajatega.*** Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf rõhutas, et sotside ettepanekutesse suhtutakse tõsiselt ning see kohtumine ei jäänud kindlasti viimaseks.
2014-10-24
Tallinna Vesi valmistub Tihase tänava reoveekollektori rikke likvideerimiseks
Aktsiaseltsilt Tallinna Vesi saadud andmetel tuvastati Tallinnas Stroomi ranna piirkonnas oleva Tihase tänava heitveekollektori kohal pinnase vajumine. Sündmuskohal käisid Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Kalle Klandorf.*** AS Tallinna Vesi esindajate sõnul tehakse kõik, et tekkinud rike võimalikult kiiresti likvideerida.*** Tihase kollektor on sõlmpunkt, mille kaudu juhitakse Mustamäe ning Kristiine piirkonna reovesi ning osaliselt ka sademevesi Paljassaare reoveepuhastusjaama.
2014-10-24
Taastuvenergia Koda: ELi uus kliima- ja energiapakett võib suurendada sõltuvust imporditavast maagaasist
Euroopa Liidu liidrid leppisid Brüsselis kokku kliima- ja energiapoliitika raamistikus aastani 2030.*** Esialgsetel andmetel otsustati vähendada kasvuhoonegaase 40 protsendi võrra võrreldes 1990. aastaga, tõsta taastuvenergia osakaalu lõpptarbimises 27 protsendini ning suurendada energiatõhusust 27 protsenti.*** Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist ütles, et otsus võib hoopis kaasa tuua suureneva sõltuvuse imporditavast maagaasist. Ülemkogu otsus soodustada liikmesriikide vahelisi energiaühendusi on positiivne, ent vajalik on raamistik, kuidas ületada vastuseis nende riikide poolt, kes ühenduste rajamist ei poolda.
2014-10-24
Roheline Pealinn: riiklikult poputatud Eesti põlevkivitööstus hakkab oma toitja kätt närima
Täna ilmunud ajaleht Roheline Pealinn kirjutab, et põlevkiviärimehed ähvardavad riiki sotsiaalse katastroofiga, mis saabuvat pärast keskkonnatasude tõusu. Põlevkivitööstused on tulnud tänavatele massiivse reklaamikampaaniaga, milles väidetakse, et keskkonnatasude kavandatav tõus jätab tööta umbes 24 000 inimest. Tänavu märtsis avaldatud riigikontrolli auditi põhjal on aga seni toimunud märkimisväärne põlevkivi raiskamine. Ei panustata piisavalt keskkonnahoidu ja riik saab selle pealt liiga vähe makse.
2014-10-24
Sami Lotila esitles oma raamatut "Tartu kevad 1996 ehk siideriigi Zombie´d"
Soome ajakirjanik Sami Lotila, keda paljud eestlased tunnevad tema teravate väljaütlemiste tõttu Eesti elu ja eestlaste kohta, esitles oma kolmandat raamatut "Tartu kevad 1996 ehk siideriigi Zombie´d" , mis põhineb tema üliõpilaselu ajast Tartus. Lotila tunnistab, et 18 aastaga pole Eestis üldsegi nii paljud asjad muutunud kui arvata võiks.*** Lotila sõnul on eestlased kahjuks varasemast pessimistlikumad. Samuti soovitab Lotila, et eestlased ei pageks mitte Soome, vaid aitaks Eestis elu korda saada.