SA Tallinna Televisioon

Tallinna Televisioon (TTV) on üks Eesti viiest vabalevi telekanalist, lisaks levitatakse programmi kõigis kaabelvõrkudes (sh. kõrgresolutsioonis) ja Viasati kaudu satellidilt. TTV ringhäälinguluba eeldab mitmekesise programmi edastamist, kuid kesksel kohal on Tallinna linnaelu kajastavad uudised ja muud teemakohased saated. TTV programm on eetris ööpäevaringselt, sh osaliselt, eelkõige öötundidel info-tv uudistena, mida vahendab TTV-le Raepress.

Tallinna TV on alates 2011. aastast edastanud hulgaliselt omatoodangulisi telesarju, keskmiselt üle tuhande tunni aastas. TTV on keskendunud sisukama ja mitmekesisema uudisteprogrammi tootmisele. Igal argiõhtul kell 20 on kavas uudisteprogramm, millele lisandub kommentaaride pooltund Täna+. Sellele eelnevad 10-minutilised lühiuudised kell 18. Õhtu jooksul jõuab eetrisse ka vaegkuuljaile mõeldud uudistesaade subtiitritega. Uudised korduvad hilisõhtul ja järgmisel hommikul kell 8.

Populaarseimad arvamussaated on "Otse kümnesse" Peeter Ernitsa juhtimisel, aga samuti "Mõtleme taas", saatejuhiks Andres Raid, telelegendi Heimar Lengi juhitav teravalt kriitiline "Meedia keskpunkt" ning Andra Veidemanni autorisaade „Rahvaadvokaat“. Jakko Väli vestleb oma külalisega teraval teemal saates „Mida Teie arvate, palun“. Rodion Denissovi juhitav„Monitor“ on saade, kus osalevad eestikeelsed mitte-eestlased ja põhiteemaks see, millest räägib Eesti venekeelne meedia. „Parlamendi pooltund“ Kalle Mihkelsi juhtimisel toob vaatajate ette Riigikogus toimuva. Esmaspäeviti on eetris "Terve tervise" pooltund, kus jagatakse profülaktilisi nõuandeid igas eas vaatajaile oma tervise eest hoolitsemiseks. Neljapäeva hilisõhtul jagab otsesaates „Tervisevõti“ tervisealaseid nõuandeid doktor Viktor Vassiljev. Reedeti on eetris Soome ajakirjanike Sami Lotila ja Risto Vuorineni juhitav „Põdra TV“ ning Peeter Võsa otsesaade „Maagiline maailm“.

Meelelahutussaadetest on eetris „Stiilistuudio“, kus jagatakse naistele nõu, kuidas saada ilusaks. TTV on järjekindlalt kajastanud kultuurisündmusi saates "Kultuurimeeter“ ning vahendanud „Pillimeeste klubis“ Eesti legendaarsete muusikute mõtteid oma loomingust ja elust. Jätkuvad kirjandussaated„Inimese mõõde“ ning “Teatrijutud“. „OMG Music TV“ on mõeldud noortele vaatajatele, kajastades sündmusi rock- ja popmuusika maailmas ning demonstreerides uusimaid muusikavideosid.

Jätkatakse teleseriaalide näitamist BBC, ZDF, RAI jt Euroopa avaõiguslike ringhäälingute toodangust ning kaasahaaravaid mängufilme kogu maailmast. Oma vaatajaskonna leiavad kindlasti ka menukas meediaelu kajastav USA sari „Newsroom“ ning põnevad dokumentaalfilmid.

Õhtune kava algab reeglina kell 17.30 lastesaadetega ja jätkub südaööni, seejärel kordussaated veel öötundidel. Kella 8-st hommikul kordub õhtune programm. Enneõhtuse programmi algust korduvad mõned eelmise õhtu omasaated. Nädalavahetusel algab aktiivne programm kell 8 hommikul ning laupäeval-pühapäeval korduvad lõppeva nädala olulisimad saated ja sarjad.

Tallinna Televisioonis töötab lisaks põhikohaga töötajaile (vt Kontakt) erinevate lepingute alusel välisautoreid, režissööre, operaatoreid ja monteerijaid. TTV eetris on koos vaatajaarvude kasvuga lisandunud ka tellitud reklaami maht (vt Tallinna TV reklaami hinnakiri). Lisaks vahendatakse tasuta kultuuriteateid ning sotsiaalreklaame. Riiklikku järelevalvet TTV üle teostab Tehnilise Järelevalve Amet. Tallinna TV juhatuse liikmed on Revo Raudjärv ja Toomas Raag.

"Teie arvamus, palun!" Hannes Võrno Viimsis kandideerimisest: üritan päästa, mis päästa annab! Peamiselt meelelahutajana tuntust kogunud Hannes Võrno räägib...

"Otse kümnesse!" Seekordse ülipõneva otsesaate stuudiokülalisteks olid Leo Kunnas, Jaan Männik, Kristiika Ojuland ning Mart Helme....


 

"Horisont" uurib Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimehelt Toomas Vitsutilt ja Riigikogu väliskomisjoni esimehelt Marko Mihkelsonilt, kas Euroopa Liidu asjad on Eesti jaoks nüüd sise- või välispoliitika?...
"Mõtleme taas" Meie ettevõtluskeskkond olevat parimas korras. Kas ikka on? Ettevõtjaid paneb see väide igatahes õlgu kehitama...."Pillimeeste klubi" seekordses saates astuvad taaskord üles fenomenaalsed Õed Ilvesed ehk The Ilves Sisters...


Rahvalõõts 2017

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23