Tänane kava

Saated&Sarjad

2017.03.20 - Parlamendi pooltund

Riigikogu kultuurikomisjoni juhib suurte kogemustega poliitik, Tartu Ülikooli õppejõud professor Aadu Must. Seekord on jututeemaks eestlaste haridus ja haritus. Eestimaa vajab haritud inimesi, hariduses peitub Eesti edu võti. Rainer Vakra sai omal ajal tuntuks Nõmme linnaosavanemana, kui ta tegi ära suure töö Nõmme turu uuendamisel ja ümberehitamisel. Täna, Riigikogu keskkonnakomisjoni juhina, seisab ta hea puhta elukeskkonna, metsade säilimise ja karusloomakasvatuse keelamise eest. Vaatame ringi Riigikogu raamatukogus või täisnimega Eesti Rahvusraamatukogu Riigikogu lugemissaalis. Haridusteemadel jätkame Riigikogu liikme Märt Sultsiga. Kuigi täna poliitikas, on pikaaegse koolijuhi süda meie hariduse ja hariduspoliitika pärast mures. Saatejuht Kalle Mihkels.

2017.03.06 - Parlamendi pooltund

Parlamendi pooltunnis räägime pikemalt Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Kütiga. Kuidas tahtmisest inimesi aidata ja neile head teha sai kutsumus, mis tipnes sotsiaalkaitseministri ametiga. Mis küsimustega tegeleb sotsiaalkomisjon täna. * Viimasel ajal on Eestimaal kirgi kütnud Rail Baltic. Tänaseks on selle ehitamise leping saanud küll peaministri allkirja, aga jõustumiseks vajab veel Riigikogu heakskiitu. Tõsiseid vaidlusi on „sajandi ehituse“ üle peetud ka Riigikogu majanduskomisjonis. Kommenteerib komisjoni liige Erki Savisaar.* Krista Aru nimi seondub ennekõike Eesti Rahva Muuseumiga, mille pikaajaline direktor ja uue maja ehitamise mõtte algataja ta oli. Ta on filosoofiadoktor ja õppejõud, Jaan Tõnissoni seltsi juhatuse esimees, ERM-i ja Rahvusringhäälingu nõukogu liige jm. Täna seisab Krista Aru Riigikogu liikmena hea selle eest, et meie keel ja kultuur jääksid püsima. Saatejuht Kalle Mihkels.

2017.02.20 - Parlamendi pooltund

Oleme Riigikogu istungitesaalis, kus Riigikogu I aseesimees Enn Eesmaa räägib, kuidas paistab saal välja spiikritoolilt, mida kujutab endast aseesimehe töö ja kuidas on möödunud tema poliitikutöö aastad pärast telekarjääri lõppu. Koos Enn Eesmaaga käime Kehtna Kutsehariduskeskuses, mida ta külastas oma Rapla maakonna visiidi käigus. Maailma poliitikas on täna keerulised ajad. Selle üle arutleb Riigikogu liige, EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas. Tutvustame teile taasiseseisvumisjärgsete Riigikogu esimeeste portreede galeriid ja astume sisse Riigikogu einelauda. Saatejuht Kalle Mihkels.


SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23