Vaata otse

Ajurünnak

2018.03.28 - Ajurünnak

Paneeldiskussioon rahvuslusest. “Rahvuslus” mõistena seostub tänapäeval kergesti marurahvuslusega, võõravihaga, suletud ja konservatiivse ideoloogiaga. Ajal, mil “multikultuursus” on läänemaailmas “ainuõige väärtus” – ehkki mitmed Euroopa tipp-poliitikud tunnistavad senise multikultuursuspoliitika ebaõnnestunuks –, on sõna “rahvuslus” üldsuses negatiivse varjundiga. Kuivõrd on kultuuripaljusus üldse ühildatav rahvusriigi ideega? Kas on üldse võimalik kuulutada rahvuskultuuri ja -keele hoidmine riigi olemasolu üheks eesmärgiks – nagu Eesti põhiseadus seda teeb – ja esindada samal ajal multikultuurset ühiskonda? Ja üldse – kes on rahvuslane? Moderaator on Toomas Kask.

2018.02.28 - Ajurünnak

Sooneutraalne Eesti? Paneeldiskussioon sooneutraalsuse pealetungist. Kas Läänemaailma moeröögatus jõuab varsti ka meieni? Kas sooneutraalsust nõuab ühiskonna enamus või vähemus? Millised arengud on viinud senise maailmapildi mõranemiseni? Milliseid protsesse sootsiumis võib kaasa tuua sooneutraalsuse juurutamine? Saatejuht Toomas Kask.

2018.01.31 - Ajurünnak

Paneeldiskussioon putinismist Venemaal. Kas märtsis Venemaal toimuvad presidendivalimised võivad tuua kaasa üllatuse? Kui tugevalt on president Putin kindlustanud oma võimu? Kas Putinism Venemaal on hea või halb? Millised on Putini tulevikuplaanid? Vestlusringis osalevad Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu, Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, jurist ja ajaloolane Anti Poolamets.

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23