Vaata otse

Valgust

2013.05.22 Valgust

Tallinnas on kultuuritehas, kultuurikatel, loomelinnak... Ent mis üldse on Eesti kultuuri kaugem eesmärk ja kas nendes kohtades üldse viljeldakse midagi sellist, mis ühtiks tolle eesmärgiga? Või veedetakse niisama oma lõbuks aega? Või järgitakse siiski mingit missiooni oma rahva ees? 90 aastat tagasi ilmus kogumik "Mõtteid valmivast intelligentsist", nüüdsama täitus 25 aastat loomeliitude pleenumist - aga kas saab öelda, et tänast Eesti kultuuri kannab intelligents? Seda arutame stuudios Rein Veidemanniga.

2013.05.08 Valgust

Eesti on NSV-na aastakümnete vältel tähistanud 9. mail Võidupüha. Nüüd, Euroopa Liidu liikmesriigina, on meie kalendris sel kohal Euroopa päev. Ajalooliselt kuulume Euroopasse niikuinii, aga mil määral oleme eurooplased tänapäeval? Mil määral me oleme keeleliselt avatud teistele Euroopa kultuuridele? Küsime seda prantsuse, inglise ning saksa keele ja kultuuri hoidjatelt, kandjatelt ja tegijatelt Tallinnas, kahe aasta taguses Euroopa kultuuripealinnas. Autor ja saatejuht Linnar Priimägi.

2013.04.24 Valgust

Inimesel on kaks piiri: ülempiir - Jumal, ning alampiir - ahv. Ja kunstnikuna on inimesel valida, kas ta tahab olla lähemal Jumalale või ahvile. Me alustame Niguliste kirikust ja lõpetame loomaaias, ahvijoonistuste näitusel. Nende kahe vahele mahub Eesti Kunstnike Liidu kevadnäitus Kunstihoones. Autor ja saatejuht Linnar Priimägi.

SA Tallinna Televisioon Rävala pst 12, 10143 Tallinn e-post: info@tallinnatv.eu tel: 600 55 23